92 31 October 1935. 9e WIJZIGING JAARWEDDEREGELING AMBTENAREN. C Aan den Raad. Sedert de ingebruikneming van het gemeentelijk Gezondheidshuis, heeft de Vereeniging voor Wijkver- pleging zich steeds bereid getoond om hare bemidde- ling te verleenen bij de bediening van de geneeskun- dige apparaten, welke in dat gebouw aanwezig zijn. In den nog slechts korten tijd dat dit gebouw geopend is, zijn de ingezetenen hiervan een veelvuldiger ge- bruik gaan maken. Dit brengt echter mede, dat de Wijkzusters van genoemde Vereeniging geleidelijk meer tijd aan de bediening der apparaten rnoeten geven en dus minder hun gewone wijkwerk kunnen verrichten. De Vereeniging voor Wijkverpleging heeft in een en ander aanleiding gevonden om ons mede te deelen. dat zij met ingang van 1 Januari a.s. van deze bemoeiïngen ontheven wenscht te worden. Een gevolg hiervan is, dat de gemeente nu rechtstreeks deze zorg voor hare rekening zal moeten gaan nemen. Gemelde Vereeniging heeft echter tevens te kennen gegeven, dat zij daaardoor in hare werkzaamheden zoodanig ontlast zal worden, dat zij geen tijdelijke verpleegster meer in dienst behoeft te nemen. Zij heeft medegedeeld, dat de haar voor 1936 toe te kennen subsidie, kan verminderen van f2500.— tot f 1000.—, alzoo tnet f 1500.— per jaar. Er zal nu een zuster in dienst der gemeente aan- gesteld moeten worden, welke in het gebouw moet wonen en welke de werkzaamheden der Wijkzusters moet overnemen. Een groot voordeel hieraan verbon- den is, dat de ingezetenen dan op cen grooter aantal uren van den dag in het gebouw terecht kunnen voor behandeling. Dit brengt dan ook mede, dat een groo- ter gebruik van hoogtezon en diatliermie apparaten niet uitgesloten is. Wij meenen dat het salaris van een zuster gesteld kan worden op dat. voorkomende in de 2e salaris- klasse van de jaarwedderegeling voor de ambtenaren, n.l. f 900.—f 1500.— met 6 jaarlijksche verhoogingen van f 100.Daarboven behoort de zuster in het

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 17