93 31 October 1935. WIJZIGING LEGESVERORDENING. Aan den Raad. Het groot aantal ingekomen aanvragen om een ventvergunning. vordert van de politie zeer veel tijd. Dit is in het bijzonder het geval bij het voorberei- dende werk, dat door de instelling van een z.g. vent- verbod is verricht en nog verder moet worden verricht. Ook in de toekomst zullen de aanvragen serieus onderzocht inoeten worden, zullen telkens nieuwe vergunningen moeten worden afgegeven, terwijl verder ook de controle veel werk met zich zal brengen. Wij hebben overwogen of, nu uit het afgeven van ventvergunningen voor de politie belangrijk meerdere werkzaamheden voortvloeien, van de beianghebbenden een zeker bedrag aan leges mag worden gevorderd. Het konit ons voor dat tegen een billijke bijdrage geen bezwaar behoeft te bestaan. Wellicht kan deze bijdrage bovendien eenigermate als rem op een te groot aantal aanvragen werken. In de betrekkelijke circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken over het ventverbod, geeft deze te kennen, dat de volgende heffing billijk wordt ge- oordeeld. Voor ventvergunningen met een geldigheidsduur van a. een dag f0.15. b. een maand f 1. c. een jaar f 5. Wij achten het niet noodig dat voor onze gemeente andere bedragen worden bepaald en stellen U daarom voor, deze in de legesverordening dezer gemeente op te nemen, door vaststelling van bijgaand ontwerp- besluit. Heemstede, 16 October 1935. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn De Secretaris, N. Vos

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 21