89 31 October 1935. Evenals bij de vaststelling der vergoeding over voorgaande jaren zouden wij deze bedragen met f 0.50 per leerling willen verhoogen voor administratie- kosten, welke niet nauwkeurig uit de gemeentereke- ning zijn af te leiden. De gemiddelde kosten per leerling worden daar- door: a. voor de openbare scholen voor gewoon L.O. f 15,74. b. voor de openbare U.L.O. school f 26,83. Wij stellen U voor deze kosten aldus te bepalen en de aan de schoolbesturen toekomende vergoedin- gen met inachtneming van deze cijfers vast te stellen. Tevens is ten behoeve van verschillende bijzondere scholen de vergoeding gevraagd als bedoeld in het negende lid van art. 101, omdat in 1933 aan die scholen vakonderwijzers werkzaam zijn geweest. Voor de bijzondere scholen voor gewoon lager on- derwijs kan die vergoeding worden toegekend tot een maximum aantal lesuren van 156, omdat in 1932 aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs les is gegeven door een vakonderwijzer gedurende ge- noemd aantal uren per school en voor de bijzondere scholen voor uitgebreid lager onderwijs om dezelfde reden tot een maximum aantal lesuren van 546. Gedurende het jaar 1933 jaar, waarover de ver- goeding wordt gevraagd is aan de openbare scho- len voor gewoon L.O. totaal 416 uur les gegeven door een vakonderwijzer, terwijl de kosten daarvan hebben bedragen f 1.318,38 of per lesuur f 1.318,38 416 - - f 3,17. Äan de openbare U.L.O. school is 598 uur vak- onderwijs gegeven, waarvan de kosten hebben bedra- gen f 1952.— of per lesuur f 1952.— 598 f 3,26. Voorgesteld wordt daarom de vergoeding per lesuur op genoemde bedragen te bepalen en de vergoedingen voor de bijzondere scholen vast te stellen zooals is vermeld in den staat, behoorende bij het hierbij ge- voegde ontwerp-besluit, waarbij, voor zooveel noodig, de vergoeding tot de werkelijke uitgaven is beperkt. Ten behoeve van de bijzondere scholen St. Jozef- school, St. Augustinusschool, St. Aloysiusschool en St. Antoniusschool L.O. en U.L.O. behoort, tegelijk met de vaststelling der vergoeding krachtens art. 101,

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 3