103 28 November 1935. BIJDRAGE IN SCHOOLGELD VOOR BIJZONDER MIDDELBAAR OF VOORBEREIDEND HOOGER ONDERWIJS. Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 25 Juli j.I. is behandeld ons voorstel no. 73, inzake wijziging van de bijdrage welke aan een 5-tal bijzondere inrichtingen voor mid- delbaar of voorbereidend liooger onderwijs wordt verleend. Tijdens de behandeling van het voorstel is het ontwerp-besluit in zooverie op ons verzoek gewijzigd, dat de 2 laatstgenoemde niet dcor het Rijk gesubsi- dieerde scholen daaruit zijn vervallen, zoodat dit dus alleen van toepassir-g was op 3 met name genoemde door liet Rijk gesubsidieerde scholen. In punt 2 van genoemd besluit wordt gfesproken van de verordening op de heffing van retributiegeld, zooals die thans geidt of nader zal worden vastgesteld. Bij nadere overweging achten wij het beter deze iaatste 5 woorden te Iaten vervallen, omdat anders de besturen zicli bij voorbaat zouden binden aan bepa- lingen die niet bekend zijn. De regeiing met ,,'t Kopje", te Bloemendaal en „Sancta Maria", te Haarlem. is nader onder de oogen gezien. Deze scholen werden uit het vorige besluit geschrapt, omdat rnet de besturen geen mondeling overleg was gepleegd en omdat, nadat wij van het voornemen tot wijziging schriftelijk hadden kennis ge- geven, ernstige bezwaren tegen de verlaging der bijdrage door ons waren ontvangen. lntusschen is met deze besturen mondeling overleg gepleegd. Deze inrichtingen ontvangen van het Rijk geen subsidie, doch werden te voren door ons voor toekenning der bijdrage steeds gelijk gesteld rnet de gesubsidieerde scholen. Uit het niet ontvangen van Rijkssubsidie vloeit natuurlijk voort, dat de financieele ornstandigheden dezer inrichtingen minder gunstig zijn. Met het oog daarop is dan ook op ons een beroep gedaan de bijdrage voor deze inrichtingen niet te ver- lagen. Wij meenen dat er inderdaad wel grond voor bestaat, om voor deze inrichtingen niet eenzelfde re-

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 15