104 28 Novetnber 1935. DOORTREKKINQ NATRIUMVERLICH EINQ HEERENWEG. Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 26 September j.l. werd besloten over te gaan tot aankoop van twee oude huisjes. gelegen aan den Heerenweg en den noorde- lijken hoek van de Rijnstraat. om door afbraak daar- van het gevaar voor liet verkeer op dat punt te ver- minderen. Dit voor het verkeer zoo gevaarlijke punt heeft reeds verschillende slachtoffers geëischt en wij vreezen dat nog meerdere slachtoffers zullen vallen, wanneer niet, ook bij avond, de aanwezigheid van dat punt duidelijk wordt aangegeven. Wij meenen dat dit het beste zou kunnen geschieden door het aanbrengen van natriumverlichting langs den Heerenweg, vanaf de Van Merlenlaan tot 150 Meter ten zuiden van de Rijnstraat. De natriumverlichting heeft geheel beantwoord aan de verwachtingen en de veiligheid van het verkeer in groote mate bevorderd. Het is n.l. gebleken, dat het voeren van verblindende verlichting geheel vermeden kan worden, waardoor het den autobestuurders mogelijk is den weg geheel te overzien en eventueele obstakels tijdig waar te nemen. Niet alleen dat door de natriumverlichting de even- tueele hindernissen duidelijker en tijdig zijn waar te nemen, doch ook de aanwezigheid dezer verlichting is voor den autobestuurder het bewijs dat de kom der gemeente, waartoe toch zeker de Rijnstraat en omge- ving mag gerekend worden te behooren, is bereikt en dat derhalve vooizichtiger rijden geboden is. De kosten van het aanbrengen van deze vcrlichting op bovenbedotld gedeelte, ter lengte van 600 M., van den Heerenweg, worden geraamd op f 1700.—waarbij er rekening mede is gehouden, dat een 17-tal ijzeren masten, welke tijdens de bloemententoonstelling hebben dienst gedaan, voor deze verlichting kunnen worden ingericht. De jaarlijksche kosten worden geraamd op f 780.Daar echter de besparing op de gasverlich- ting f 200.per jaar zal bedragen, vordert de natrium- verlichting jaarlijks een meerdere uitgaaf van f 580.—.

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 21