97 28 November 1935. 1AARWEDDEN BURGEMEESTER, SECRETARIS EN ONTVANGER. Aan den Raad. Onder dagteekening van 23 October j.l. Iiebben Gedeputeerde Staten dezcr provincie ons verzocht, overeenkomstig de desbetreffende bepalingen der gemeentewet, U te hooren omtrent eene verlaging met 5 pCt., met ingang van 1 Januari 1936, van de jaar- wedden van den Burgemeester, dcn Secretaris en den Ontvanger dezer gemeente. Zooals U bekend zal zijn, zoo schrijven Gedepu- teerde Staten in de circulaire, ligt het in het voorne- men van de Regeering, gelijke verlaging ook op de salarissen van het Rijkspersoneel toe te passen. Wij vestigen er Uwe aandacht op, dat de thans voor genoemde functionarissen geldende salarisregeling, nadat de Kroon daaraan goedkeuring heeft verleend, op 1 April j.l. en dus nog slechts korten tijd geleden in werking is getreden. Het komt ons voor dat zich sedert dien datum geen omstandigheden hebben voorgedaan die hetgewenscht of noodzakelijk maken dat thans weder eene verlaging wordt toegepast. Het enkele feit, dat het mct het oog op de Rijksfinanciën noodig is eene verlaging op de b'ezoldiging van het Rijkspersoneel toe te passen, geeft daartoe o.i. ook geen aanleiding. Wel zijn wij van meening dat, wanneer het noodig mocht zijn, over te gaan tot verlaging van de loonen en salarissen van het gemeentepersoneel, deze verlaging zich dan ook zal behooren uit te strekken tot den Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. In dat geval is dan van ons een voorstel te verwachten om Gedeputeerde Staten uit te noodigen ook voor deze functionarissen een verlaging toe te passen.

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 3