2 30 Jafiüäri 1936 IV. De gemeente verbirrdt zich om over liet nom'- nale bedrag der leening, of het onafgeloste gedeelte daarvan, eene rente te betalen van 4 ten honderd per jaar. De rente zal betaalbaar zijn in halfjaarlijkse he termijnen op den 1 April en 1 October van ieder jaar, voor het eerst op 1 April 1936 over het tijdvak vân storting der gelden door de Maatschappij af. tot en met den 31 Maart 1936. De laatste rentebetaling zal plaats hebben op 15 Februari 1941 over het dan nog onafgeloste gedeelte der leening tot aan dien datum. V. Alle betalingen zullen zonder kosten voor de Maatschappij vvorden gedaan te haren kantore te 's-Gravenhage oî daar, waar de Directie dit zal be- palen, terwijl geen kwijting zal kunnen worden gevor- derd, voor en aleer de verschuldigde bedragen in het bezit van de Maatschappij zijn. VI. Indien eenige termijn van rente en/of aflossing niet op den verschijndag als hiervoor omschreven mocht zijn betaald, dan vermeerdert het niet betaalde bedrag met eene boete van pCt. per maand een ingetreden maanfl als een volle gerekend en wordt al het verschuldigde terstond en ineens op- vorderbaar. De gemeente zal in gebreke zijn door het enke'I verloop van den bepaalden termijn, zonder in gebreke stelling. De Maa'tschappij blijft daarenboven geheel vrij, in- dien eenige voor rente en/of aflossing verschuldigde som, niet op den daarvoor bepaalden tijd rnocht zijn betaald, onverwijld alle zoodanige maatregelen te neinen tot behoud van hare rechten of tot verhaal van hare vordering, als de wet te harer beschikking stelt en haar noodig of nuttig zullen voorkomen. VII. Op verzoek van de Maatschappij zal de ge- meente jaarlijks vôör of op 15 Januari een door de Maatschappij te verschaffen saldo-biljet vermeldende het op ultimo December daaraanvoorafgaande aan haar nog verschuldigde kapitaal zoo noodig van zegel voorzien teekenen en aan haar afgeven. VIII. De geldleening zal worden aangegaan op onderhandsche overeenkomst. Alle kosten op afsluiten en tenuitvoerleggen dezer overeenkomst, nu en later, zijn voor rekening van de gemeente.

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 4