20 26 Maart 1936 gehouden, dat dit een dubbele school zou kunnen wor- den. Behalve dat de grond dus hiervoor reeds beschik- baar is, is een voordeel daarbij tevens, dat gymnastiek- lokaal en handenarbeidlokaal voor twee scholen kunnen worden benut. Aanbouw van enkele leslokalen aan deze school is in alle opzichten een voordeelige oplossing. Dit maakt het ievens mogelijk om gemakkelijker over te gaan tot split- sing van klassen, waarin het aantal leerlingen te groot wordt. In dit verband zal het dus wel noodig zijn dit gebouw, thans 8 lokalen tellende, met 7 lokalen uit te breiden, waardoor in totaal 3 lokalen voor splitsing van klassen beschikbaar komen. Volgens een door den Directeur van Openbare Werken opgemaakte voorloo- pige begrooting, zullen de kosten hiervan bedragen on- geveer f 48.500.terwijl voor aanvulling van meubi- lair der U.L.O.-schooI zal noodig zijn ongeveer 1400.-. Het aantal leerkrachten der Bronsteeschool L.O. be- draagt 6. Gaat deze school over naar een ander gebouw, dan zal hiervoor een nieuw hoofd benoemd moeten wor- den, hetwelk het personeel doet uitbreiden tot 7 leer- krachten. Er komt daardoor dus reeds een leerkracht voor splitsing van een klasse vrij. Wij hebben over een en ander overleg gepleegd met de Commissie voor het Onderwijs.' De grootst mogelijke meerderheid der Commissie kan zich hiermede geheel vereenigen en ziet in dit voorstel ook de meest econo- mische oplossing voor de voorziening in meerdere schoolruimte. Een lid van genoemde Commissie acht het beter dat de drie lagere scholen over de gemeente verspreid Iiggen en zou de Bronsteeschool l.o. willen laten in het gebouw, waarin deze nu ondergebracht is. Voor de U.L.O. school zou dit lid dan elders, b.v. aan de Dreefschool, de noodige schoolruimte gebouwd wil- len zien. Hiermede zou dan voorkomen worden dat de afstand voor sommige kinderen der lagere school groo- ter wordt. Uit deze gedachte zou echter voortvloeien dat aan de Dreefschool meer lokalen zouden moeten worden aan- gebouwd dan volgens ons voorstel, omdat de U.L.O. school de beschikking noodig heeft over een grooter aantal Iokalen dan een gewone lagere school, en dat voorts in de Bronsteeschool,. welke 12 leslokalen omvat, alleen een zesklassige school gehuisvest zou zijn. Hier zouden een groot aantal lokalen leeg komen te staan. Bovendien zal, omdat dan Dreefschool en Bronstee-

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 11