21 26 Maart 1936 VI. De gemeente is, na ten minste drie maanden te- voren gedane waarschuwing, te allen tijde bevoegd, boven het sub III vermelde aflossingsbedrag, de restantschuld geheel of ten deele pari af te lossen, be- halve gedurende de eerste vijf jaren van den looptijd der leening, gedurende welk tijdvak vervroegde of ver- sterkte aflossing slechts mogelijk is tegen den koers van 101 De sommen, welke boven het sub 3 ver- melde aflossingsbedrag worden terugbetaald, worden afgeschreven van de laatste termijnen der periodieke aflossing. VII. Op verzoek van de Maatschappij zal de ge- meente, jaarlijks vöör of op 15 Januari, een door de Maatschappij te verschaffen saldo-biljet, vermeldende het op ultimo December daaraan voorafgaande aan haar nog verschuldigde kapitaal teekenen en aan haar af- geven. VIII. De Maatschappij bedingt en de gemeente stemt toe, dat de schuldbekentenis te allen tijde, inwisselbaar zal zijn tegen obligatiën aan toonder, elk groot f 1000. fot het onafgeloste bedrag, naar beneden afgerond in een veelvoud van f 1000.en één obligatie aan toon- der tot het bedrag boven gezegd veelvoud, rentende 4% per jaar, halfjaarlijks te voldoen, en aflosbaar te stellen, zooals onder sub III is bepaald Worden obligaties aan toonder bedongen en afgene- ven, dan wordt door de gemeente bij elk der obligatiën een volledig stel coupons gevoegd, betaalbaar op 1 April en 1 October en worden de elk jaar af te lossen obligatiën door de gemeente uiterlijk één maand tevo- ren, bij loting aangewezen. Deze loting geschiedt door Burgemeester en Wethouders. /De kosten door een en ander veroorzaakt, komen ten laste der Maatschappij. IX. Indien de gemeente nalatig is in de tijdige beta- ling van rente en aflossing of in de nakoming van de krachtens dit besluit aangegane verplichting, zal door haar over het bedrag der niet tijdig betaalde rente en aflossing en over den tijd der nalatigheid aan de Maat- schappij eene vergoeding verschuldigd zijn, berekend tegen 5% 's jaars, en zal alsdan de leening, voor zoover het niet afgeloste gedeelte betreft, verhoogd met

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 16