27 26 Maart 1936 VERPLAATSING TOILETGEBOUWTJE VAN HERFSTLAAN NAAR GLIPPERWEG. Aan den Raad. Door de Commissie voor Openbare Werken v/erd ons verzocht een onderzoek te willen instellen naar de wenschelijkheid en mogeiijkheid van overbrenging van het gemakshuisje, aanwezig op een terrein, gele- gen ten zuiden van de Herfstlaan, naar de algemeene begraafplaats. Naar aanleiding hiervan hebben wij de eer U het volgende mede te deelen. Bedoeld gemakshuisje werd indertijd gebouwd om te voorzien in een toen bestaande behoefte, welke voortvloeide uit de aanwezigheid des zomers van een groot aantal bootjes, dat ligplaats innam in de Van Merlenvaart, bij de Molenbrug. In 1932 werd de verordening op de heffing van rechten voor het gebruiken van openbaar gemeente- water gewijzigd in dien zin, dat door niet-ingezetenen voor het innemen van ligplaats met pleiziervaartuigen in de Van Merlenvaart, tusschen de Molenbrug en de Algemeene Begraafplaats, verschuldigd is het dubbele van het dagtarief dat door ingezetenen moet worden betaald. Deze maatregel heeft tot gevolg gehad dat het aan- tal pleiziervaartuigen van niet-ingezetenen dat aldaar. ligplaats inneemt, zeer beperkt is. Daardoor is de be- hoefte aan een gemakshuisje ter plaatse sterk vermin- derd, zoodat tegen verwijdering weinig bezwaar be- staat. Het bezoek van de pleiziervaartuigen heeft zich in de laatste jaren vrijwel geheel verplaatst naar de jachthaven. Voor de enkele niet-ingezetenen, die toch nog in bovenbedoeld gedeelte van de Van Merlenvaart met hun bootjes ligplaats innemen, levert verwijdering van het gemakshuisje inderdaad nog eenige moeilijkheid op. In verband daarmede en op grond van het feit, dat bij het eindpunt van de tramlijn Haarlem-Heemstede geen toilet aanwezig is, achten wij het gewenscht bedoeld huisje

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 33