28 26 Maart 1936 CREDIETVERLEENING VOOR AANBRENGEN VERBETERINGEN AAN DE ZWEMVIJVERS. Aan den Raad. Zooals U bekend is, zijn de inkomsten van de ge- meentelijke zwemvijvers in de laatste twee jaren terug- geloopen. Eenerzijds is dit het gevolg van de ingevoerde tariefsverlaging, die in verband met de tijdsomstandig- heden niet achterwege kon blijven. Anderzijds is on- getwijfeld de oprichting van meerdere bad- en zwem- inrichtingen in deze omgeving daaraan niet vreemd. Het bestuur van de stichting, die deze zwemvijvers exploiteert, heeft middelen beraamd, om de aantrek- kelijkheid daarvan te verhoogen. Een dier middelen zou zijn, het scheppen aan beide vijvers van een eenvoudige gelegenheid tot het nemen van zonnebaden. De daaraan verbonden kosten zouden niet meer be- hoeven te bedragen dan f200.Voorts meent het bestuur, dat zeker een groote verbetering zou worden verkregen, indien de rijwielbergplaats werd verplaatst naar het open terrein aan de noordzijde van de zwem- vijvers. Thans moeten alle rijwielen den toegang tot de zwemvijvers passeeren, hetgeen vooral op drukke dagen veel oponthoud veroorzaakt. De kosten, verbon- den aan het maken van deze rijwielbergplaats met een afzonderlijken ingang, zooals dit thans wordt voorge- steld, bedragen naar raming f450. Verder meende het bestuur, de alsdan vrijkomende ruimte te kunnen benutten voor het invoeren van wisselcabines. Ter plaatse zou een inrichting kunnen worden gemaakt voor het opbergen van een 400-tal doozen, waarin de kleeding van de bezoekers wordt bewaard. Door dit systeem wordt het wachten ver- meden, althans in hooge mate beperkt, terwijl aan het door meerdere persor.en gebruik maken van de bad- hokjes een einde kan worden gemaakt. De inrichting van deze wisselcabines vordert echter een bedrag vrn f 4000.waarop bij de samenstelling van de begroo- ting niet is gerekend. Wij achten het minder juist thans over een dergelijk belangrijk bedrag eene beslissing te nemen en zouden

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 37