55 30 Juli 1936. STEUNREGELING VOOR WERKLOOZEN. AAN DEN RAAD. Ons voorstel, dd. 10 Juni 1936, n°. 46, oin over te gaan tot het vaststellen van de rijkssteunregeling naar het le tarief als „eigen regeling" voor het verleenen van steun aan werkloozen, kon in Uwe vergadering van 30 Juni j.l. niet de instemming verkrijgen van de meerderheid van Uw leden. Uit de besprekingen, welke over dat voorstel wer- den gevoerd, is ons gebleken dat de meerderheid in Uw College vooralsnog geen vermindering wenscht van de uitgaven, welke ten behoeve van de werkloo- zen worden gedaan. Bij het ontwerpen van eene nieuwe regeling voor het verleenen van steun dienden wij dus uit te gaan van het standpunt dat het totaal bedrag der uitkee- ringen zooveel mogelijk gelijk moet blijven aan dat hetwelk tegenwoordig wordt uitbetaald. Het zonder meer in artikelen vastleggen van den regel, waarnaar thans de uit te keeren steun aan werkloozen wordt berekend, achten wij evenwel niet juist, omdat wij meenen, dat de onjuistheden, welke aan dien regel kleven, toch in geen geval behouden dienen te blijven. Zoo werd reeds in ons voorstel van 10 Juni j.L, vermeld dat de tegenwoordige steunregeling zoo gun- stig is dat velen een uitkeering ontvangen, welke na- genoeg gelijk, of gelijk is aan het loon dat zij in hun vak kunnen verdienen. Wij voegden daaraan toe „Dat een dergelijke toestand niet juist is, zal toch door ieder worden erkend; wijziging zal derhalve niet ach- terwege kunnen blijven". Omtrent deze zinsnede van het prae-advies hoorden wij geen bemerkingen, zoodat wij daaruit opmaken dat ook U dezen toestand niet wenscht. Voorts achten wij het niet juist, dat volgens de bestaande regeling slechts een kindertoeslag wordt

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 3