30 Juli 1936. toegekend voor kinderen beneden 14 jaar. Een gezins- ledenbijslag voor elk gezinsiid boven 2, is naar onze meening beter. Daar deze wijziging een belangrijk hoogere uitgaaf tot gevolg zou hebben waartoe wij zonder meer niet bereid zijn hebben wij rnoeten uitzien naar eene vermindering der uitkeering op een ander onder- deel. O.i. kan deze vermindering het minst bezwaarlijk worden gevonden in een lagere uitkeering aan hen, die gezinsinkomsten hebben, weshalve wij in het ver- volg alle gezinsinkomsten voor de helft op den steun in mindering willen brengen. Voorts stellen wij U voor den huurtoeslag te be- palen op een maximum van f 1.35 per week. Hoewel thans nog verschillende werkloozen een hoogeren toeslag ontvangen dan f 1.35, welk bedrag reeds nu voor enkelen als maximum geldt, meenen wij, dat, waar aigemeen op verlaging der huren wordt aange- stuurd, de gemeente met het toekennen van huur- toeslag dien drang niet dient te belemmeren. Tenslotte stellen wij U voor een lager steunbedrag te bepalen, voor die werkloozen, die reeds een zoo- danigen tijd steun hebben ontvangen, dat zij niet meer voor uitkeering uit hun werkloozenkas in aanmerking komen. Verlaging van den steun zal o.i. voor hen een prikkel te meer zijn om alle mogelijke pogingen aan te wenden om arbeid in hun vak te vinden, geduren- de ten minste den in het reglement van de werk- loozenkas bepaalden tijd, teneinde daardoor weer aan- spraak te kunnen maken op kas-uitkeering en dien- tengevolge op hoogeren steun der geineente. Dit dan zijn wel de voornaamste bepalingen welke afwijken van den thans gevolgden regel. De uitvoering van de regeling, als wordt voorge- steld, zal naar raming een bedrag vorderen van rond f 63.000.over de periode van 17 Augustus tot einde December 1936, terwijl voor het verstrekken van brand- stoffen en het toekennen van een tegemoetkoming in de premies voor ziekenfondsen, nog noodig zal zijn ongeveer f 3100. Bij de berekening van het benoodigde bedrag is uitgegaan van de veronderstelling dat in het 2e half- jaar 1936 tewerkstelling van werkloozen op den zelf- den voet als in het le halfjaar, toen f 16.500.— daarvoor werd besteed, zal plaats hebben.

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 4