55 30 Juli 1936. In ons pra2-advies van 10 Juni j. 1. deelden wij mede dat de controle van een zoo groot aantal werk- loozen als alhier aanwezig is, in het belang der ge- meente-financiën, een goede verzorging eischt. Wij voegden daaraan toe dat de werkzaamheden voor één controleur reeds thans te omvangrijk zijn en wij ver- zoeken U machtigmg tot het in dienst nemen van nog een controleur. Dit voorstel handhaven wij omdat de voorgestelde regeling eveneens uitbreiding van werk- zaamheden met zich brengt en, zooals hiervoor ge- zegd, de controle intensiever moet zijn dan op heden mogelijk is. De voor controlediensten nieuw aan te nemen persoon zouden wij in los dienstverband wil- len aanstellen op nader door ons te bepalen salaris. Tevens stellen wij U voor om dengene, die thans voor controle is aangewezen, en die door Openbare Werken voor dat doel is beschikbaar gesteld, geheel van Openbare Werken los te maken en als ambtenaar met deu titel van „Controleur der Werkloozen" te plaatsen in groep 4 van de jaarwedderegeling voor de ambtenaren. Het betreffende ontwerp-besluit voe- gen wij hierbij. Hoewel de voorgestelde regeling minder admini- stratieven arbeid zal vergen dan de rijkssteunregeling zal toch uitbreiding van het administratieve personeel niet achterwege kunnen blijven. Wij verzoeken U daarom de noodige gelden be- schikbaar te stellen om de maatregelen te treffen, welke wij wenschelijk achten. De hiervoren bedoelde maatregelen ter voorziening in voldoende controle en administratie zullen vorderen een bedrag van rond f 2700.—. Voorts deelen wij U mede dat wij het gewenscht achten dat wij voor de uitvoering van de steunrege- ling voor werkloozen worden bijgestaan door een Commissie als bedoeld in art. 60, 2e alinea der Qe- meentewet. Een ontwerp-besluit tot aanvulling van de Verordening, regelende de samenstelling en den werk- kring der vaste Commissiën bieden wij U in verband daarmede ter vaststelling aan, terwijl wij U voorts verzoeken over te gaan tot benoeming der leden, die in bedoelde commissie zullen zitting nemen. Tenslotte voegen wij hieraan toe, zooals reeds in ons prae-advies van 10 Juni j. 1. is gezegd, dat het gewenscht is met den Qemeentelijken Dienst voor

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 5