55 24 September 1936. komt, opzettelijk verkeerde inlichtingen verstrekt; b. de ondersteunde opzettelijk geen of onvolledige opgave verstrekt van zijn inkomen en van dat van de overige leden van het gezin, of hij nalaat van veran- derde omstandigheden, die op den steun van invloed kunnen zijn, tijdig aan Burgemeester en Wethouders mededeeling te doen; c. de werklooze nalaat er voor te zorgen, dat hij als werkzoekende bij den plaatselijken agent der ar- beidsbemiddeling is ingeschreven en ingeschreven blijft; d. de werklooze weigert werk te aanvaarden; e. de werklooze weigert te allen tijde de(n) daar- toe gemachtigde(n) persoon (personen) in zijne wo- ning te ontvangen, of zich niet onderwerpt aan de vastgestelde maatregelen van contrôle; f. de werkloosheid een gevolg is van werkstaking of uitsluiting; g. de werklooze door ziekte of ongeval tot werken niet in staat is h. de werklooze nalaat er voor te zorgen, dat hij en de leden van zijn gezin, bij een ziekenfonds en bij een fonds voor ziekenhuisverpleging, als in art. 5 bedoeld, zijn ingeschreven en ingeschreven blijven. Art. 19. Wanneer door tot werken in staat zijnde, niet- verdienende leden van 15 jaar of ouder, van het ge- zin van den ondersteunde, passende arbeid voor een behoorlijk loon wordt geweigerd, wordt met betrek- king tot de hulp, welke aan den ondersteunde wordt verleend, gehandeld alsof het loon van den aangebo- den arbeid in het gezin inkwam. Op gelijke wijze wordt gehandeld wanneer een ge- zinslid, als in de eerste alinea bedoeld, een betrek- king zonder geldige reden vrijwillig verlaat of door eigen schuld wordt ontslagen. Burgemeester en Wethouders bepalen gedurende welk tijdvak een maatregel, als in de le en 2e alinea bedoeld, moet worden toegepast.

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 12