05 24 September 1936. zal in gebreke zijn door het enkel verloop van den bepaalden termijn, zonder ingebrekestelling. VIII. Bovengenoemde Maatschappij blijft daarenbo- ven geheel vrij, indien eene voor eenige voor rente of aflossing verschuldigde som niet op den daarvoor bepaalden tijd mocht worden betaald, alle zoodanige maatregelen te nemen tot behoud van hare rechten of tot verhaal van hare vordering, als de wet te harer beschikking stelt en haar noodig of nuttig zullen voorkomen. IX. Alle kosten op afsluiten en tenuitvoerlegging dezer overeenkomst nu en later, alsmede alle belas- tingen, die van aflossing of rente der leening geheven mochten worden, komen ten laste van de gemeente. X. Alle betalingen moeten geschieden in goed gangbaar Nederlandsch bankpapier of munt, zonder eenige korting of compensatie, ten kantore der Maat- schappij te 's-Gravenhage, of door overschrijving op hare postgirorekening n°. 23705. XI. De Maatschappij bedingt en de gemeente stemt toe, dat de schuldbekentenis te allen tijde inwissel- baar zal zijn tegen obligatiën aan toonder, elk groot f 1000.of f 500-tot het onafgeloste bedrag, ren- tende 4Vs per jaar, jaarlijks te voldoen en aflosbaar gesteld, zooals hiervoor bepaald. Worden obligatiën aan toonder bedongen en afge- geven, dan wordt door de gemeente bij elk der obli- gatiën een volledig stel coupons gevoegd, betaalbaar op 1 April en 1 October en worden de elk jaar af te lossen obligatiën door Burgemeester en Wethouders uiterlijk een maand tevoren bij loting aangewezen. De kosten door een en ander veroorzaakt komen ten laste van de Maatschappij. XII. De geldleening zal worden aangegaan op on- derhandsche overeenkomst. XIII. Voor het sluiten der geldleeninng zal van het

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 29