67 24 September 1936. IX. „De Eerste" blijft daarenboven geheel vrij, indien eenige voor rente en/of aflossing verschul- digde som niet op den daarvoor bepaalden tijd mocht worden betaald, onverwijld alle zoodanige maat- regelen te nemen tot behoud van hare rechten of tot verhaal van hare vordering, als de wet te harer beschikking stelt en haar noodig of nuttig zullen voorkomen. X. Op verzoek van „de Eerste" zal de ge- meente jaarlijks vöör of op 15 Januari een door „de Eerste" te verschaffen saldo-biljet, vermeldende het op ultimo December daaraan voorafgaande aan haar nog verschuldigde kapitaal zoo noodig van zegel voorzien teekenen en aan haar afgeven. XI. Alle kosten voor afsluiten en tenuitvoerlegging dezer overeenkomst nu en later, alsmede alle belas- tingen, waarmede kapitaal- of rentebetaling van deze leening mochten worden getroffen, zijn voor rekening van de gemeente. XII. Alle betalingen zullen zonder kosten voor „de Eerste" worden gedaan te haren kantore te 's-Gravenhage of daar, waar de Directie dit zal be- palen, terwijl geen kwijting zal kunnen worden ge- vorderd voor en aleer de verschuldigde bedragen in het bezit van „de Eerste" zijn. XIII. De geldleening zal worden aangegaan op on- derhandsche overeenkomst. XIV. Voor het sluiten der geldleening zal van het opgenomen bedrag voor eens een provisie kunnen worden uitgekeerd. XV. Ter verzekering van de geregelde betaling der verschuldigde renten en verplichte aflossingen, worden de daartoe vereischte sommen jaariijks op de begrooting van de gemeente in uitgaaf gebracht en bestreden uit de gewone inkomsten der gemeente. Uitzondering hierop vormen de buitengewone aflos-

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 37