24 September 1936. VASTSTELLING ACHTERGEVELROOILIJN BLEEKERSVAARTWEG. AAN DEN RAAD. Bij Uw besluit van 30 Juni j. L, n°. 48, werd in ontwerp vastgesteld een achtergeveirooiiijn-verordening voor den Bleekersvaartweg. Ter voldoening aan de voorschriften, vervat in arti- kel 10 der Woningwet., heeft dit ontwerp met uit- voerige kaarten vanaf 11 Juli j. 1. gedurende dertig dagen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter in- zage gelegen. Tegen dit ontwerp zijn enkele bezwaarschriften in- gebracht, die voor U ten Raadhuize ter inzage zijn nedergelegd. Zooals U moge blijken, komen de inge- diende bezwaren in hoofdzaak hierop neer, dat, ten- gevolge van de geprojecteerde achtergevelrooilijn, naar de meening van reclamanten onvoldoende ruimte overblijft voor uitbreiding hunner bedrijven. Ter tege- moetkoming aan deze bezwaren is de ontworpen achtergevelrooilijn, die aanvankelijk op 16 M. achter de voorgevelrooilijn was gelegen en in het ontwerp was geprojecteerd op 50 M. achter de voorgevelrooi- lijn, thans zoodanig ontworpen, dat daartegen op redelijke gronden geen bezwaar meer is te maken. In het bezwaarschrift van de N. V. Nationale Hypo- theekbank wordt niet uiteengezet, welk bezwaar er in schuilt, dat de ontworpen achtergevelrooilijn door de bestaande waterzuiveringsbakken loopt. Deze beton- bakken kunnen zonder eenig bezwaar ter plaatse blij- ven, omdat zij geen onderdeel der bebouwing uitma- ken. Na de vaststelling van de ontworpen achtergevel- rooilijn bestaat de mogelijkheid, het onderhavige perceel tot gemiddeld 30 M. diepte te bebouwen inplaats van tot 16 M., zooals thans het geval is. Dit beteekent een niet onbelangrijke waardevermeerdering van dit perceel. Wij achten dan ook geen termen aanwezig, aan dit bezwaar tegemoet te komen, terwijl overigens ook de noodzakelijke overgang in den hoek bij de Koediefslaan in verband met de bebouwing van die laan gehand- haafd moet blijven.

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 61