12 29 Januari 1937. SCHOOLVOEDING. AAN DEN RAAD. Naar aanleiding van eene in Uw vergadering van 3 December j.l. gestelde vraag over verstrekking van voedsel aan kinderen op bijzondere lagere scholen, hebben wij doen onderzoeken of het wenschelijk is dat ook aan leerlingen der openbare scholen voedsel- verstrekking plaats vindt. Voor de leerlingen van de scholen aan den Bron- steeweg en aan het Julianaplein blijkt aan voedsel- verstrekking op school geen behoefte te bestaan verschillende leerlingen der openbare school aan den Voorweg zouden daarentegen wel voor het ontvangen van voedsel op school in aanmerking komen. De verstrekking van schoolvoeding kan op ver- schillende wijzen plaats vinden. Het kan o.m. geschie- den door het eenige malen per week aan de daarvoor in aanmerking komende kinderen verstrekken van een warmen maaltijd, zooals thans voor de kinderen der R. K. Scholen gebeurt. Aan deze wijze van handelen kleeft echter het bezwaar dat het gezinsleven van de betrokken gezinnen eenigszins wordt verbroken. Met het Hoofd der Openbare School aan den Voorweg zijn wij van meening dat een betere oplossing is, het dagelijks, tijdens elken schooltijd of ochtendschool- tijd op school verstrekken van melk, zooals dat ook reeds in andere plaatsen gebeurt. Hiermede zou- den wij gaarne ook hier tot de Paaschvacantie eens een proef willen nemen, ten behoeve van de daarvoor in aanmerking komende kinderen van de 0. L. School aan den Voorweg. De bedoeling is de daarvoor in aanmerking komende kinderen telkens gedurende een schooltijd l/i Liter gepasteuriseerde warme melk gratis te verstrekken en aan andere kinderen, wier ouders daar prijs op stellen, eveneens, mits de kosten daar- van door de ouders worden vergoed. Aannemende den maatstaf, welke in andere gemeenten geldt, dat de kosten, bij verstrekking van melk tijdens elken schooltijd, dus 10 keer per week, plm. f 0.30 per leerling zullen bedragen, zal, bij gratis verstrekking van melk aan b.v. 60 leerlingen, per week f 18.ten laste der gemeente komen.

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 19