13 29 Januari 1937. ben op de verschijndagen der rente, mits drie maan- den tevoren daartoe kennis gegeven hebbende, meer af te lossen dan hiervoren sub 3 is bepaald; zooda- nige extra-aflossing zal in ronde bedragen van f 1000. of ongebroken veelvouden daarvan geschieden en laat het recht van de Eerste Hollandsche om in het vol- gende jaar de gewone bedongen aflossing te vorderen onverkort. Van het bedrag dezer extra aflossingen zal de gemeente, indien deze vöör 1 April 1942 mochten plaats hebben, één procent vergoeding betalen. 5. Alle betalingen zullen geschieden in wettig be- taalmiddel en zullen zouder kosten voor de Eerste Hollandsche worden voldaan te haren kantore ofdaar, waar de Directie zal bepalen, terwijl geen kwijtingzal kunnen worden gevorderd, vöör en aleer de verschul- digde bedragen in het bezit der Eerste Hollandsche zijn. 6. Indien eenige termijn van rente en/of afiossing niet op den verschijndag, als boven omschreven, mocht zijn betaald, dan vermeerdert het niet betaalde bedrag met een boete van 1'2 per maand, een ingetreden maand als een volle gerekend, en zal de Eerste Hol- landsche gerechtigd zijn al het verschuldigde terstond en ineens terug te vorderen. De gemeente zal in ge- breke zijn door het enkel verloop van den bepaalden termijn, zonder ingebrekestelling. De Eerste Holland- sche blijft daarenboven geheel vrij, indien eenige voor rente en/of aflossing verschuldigde Som niet op den daarvoor bepaalden termijn mocht worden voldaan, onverwijld alle zoodanige maatregelen te nemen tot behoud van hare rechten of tot verhaal van hare vor- dering, als de wet te harer beschikking stelt en haar noodig of nuttig voorkomen. 7. Op verzoek van de Eerste Hollandsche zal de gemeente jaarlijks vöör of op 15 Januari een door de Eerste Hollandsche te verschaffen saldobiljet, verrnel- dende het op 31 December daaraan voorafgaande aan haar veschuldigd kapitaal, teekenen en aan haar af- geven. 8. Alle kosten van het sluiten en tenuitvoerleggen dezer overeenkomst, alsmede alle belastingen van hoofd- som en rente dezer leening geheven wordende, nu en later, zijn voor rekening van de gemeente.

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 22