1 Januari 1937. pectievelijk 139, 237 en 703, terwijl deze getallen over 1936/'37 zijn respect. 20, 61 en 985. Een zeer groot aantal gemeenten heeft zich dus reeds genoodzaakt gezien tot indeeling in eene hoo- gere klasse over te gaan. Wij stellen U voor over te gaan tot indeeling van onze gemeente in de 2e klasse. Verder is als een der dekkingsmiddelen aangegeven de heffing van een straatbelasting. Uit de bij de be- trekkelijke ontwerp-verordening behoorende toelichting blijkt het groote bedrag dat door de gemeente ten koste wordt gelegd aan het onderhoud van de land- en waterwegen, voor hunne verlichting en voor afvoer van water en vuil. Het komt ons alleszins billijk voor in deze kosten een zeer geringe bijdrage van de eige- naren der gebouwde eigendommen te heffen, zoodat ook niet-ingezetenen daarin zullen worden aangesla- gen. Voorgesteld wordt het bedrag te bepalen op 1% van de huurwaarde naar de Wet op de Personeele Belasting, of wanneer deze niet of nog niet bestaat naar de' geschatte huurwaarde. Voor woningen met een huurwaarde van b. v. f 250.per jaar zou de belasting dus slechts f 2.50 per jaar bedragen. Wij meenen in de tegenwoordige tijdsomstandigheden te mogen verwachten, dat de eigenaren deze geringe lastenverzwaring niet op de huur zullen leggen. Door ook verder de bepalingen van genoemde Wet aan te houden zullen zij, die wat de huurwaarde betreft, slechts voor een gedeelte worden belast, ook ten opzichte van de heffing der straatbelasting voor eenzelfde gedeelte worden aangeslagen, zoodat winke- liers e. d. niet zwaarder dan anderen worden belast. Wij meenen, dat hiermede aan een bezwaar, dat tegen de heffing van deze belasting naar voren zou kunnen worden gebracht, tegemoet is gekomen. De opbrengst van deze belasting wordt door ons voorloopig geschat op f 21.000.per jaar. Ten slôtte hebben wij nader overwogen of, om het nog resteerende tekort te dekken, ook een grooter bedrag dan f 50.000.—, waarop wij reeds direct had- den gerekend. uit het reservefonds kon worden geput. Aan het eind van 1936 zal het reservefonds bedragen rond f 157.000.—. In 1937 zal voor het laatst worden ontvangen de uitkeering van Haarlem voor winst- derving der bedrijven ad rond f 74.000.Wij hebben er geen bezwaar tegen om over een iets grooter be-

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 6