1 Januari 1937. •drag dan f 50.000.uit de reserve te beschikken en hebben dit nader bepaald op f 55.000.—. Wij meenen U echter te moeten ontraden dit bedrag te verhoogen, •omdat het overblijvende bedrag zeer zeker voor 1938 noodig zal zijn. Het jaar 1938 zal immers, behalve voor genoemde f 55.000.— ook dekking noodig heb- ben voor de meergenoemde f 74.000.—, waarvoor de resteerende reserve niet voldoende meer is. L)e tarieven der bedrijven hebben meerdere malen bij ons een punt van ernstige overweging uitgemaakt. Een uitvoerig rapport over de tarieven van de hand van den Directeur der Bedrijven hebben wij in handen van de Commissie voor de Bedrijven gesteid, met mededeeling, dat naar ons oordeel het vastrecht-tarief voor het muntgas herziening behoeft. De sterke ver- mindering van het gemiddeld muntgasverbruik maakt het naar ons oordeel noodzakelijk dat te dezen aan- zien maatregelen worden getroffen Deze kunnen alleen dan het noodige resullaat opleveren, wanneer concur- rentie beter mogelijk is. In het terugbrengen van het vastrecht-tarief voor deze verbruikers van f 2.— per maand naar f 0.80 per maand, wordt het juiste middel gezien om aan de bedoelde concurrentie het hoofd te bieden en om verdere daling van het gemiddeld ver- bruik tegen te gaan. De verbruiksgrens wordt dan teruggebracht tot 240 M3. Het is de bedoeling om na invoering van dit gewijzigde tarief, door het maken van propaganda onder de belanghebbenden, hierop de aandacht te vestigen. Eventueele herziening ook van andere tarieven heb- ben wij eveneens onder de oogen gezien. Deze zouden echter bedragen van beteekenis vergen. Nu belasting- verhooging noodig is voor het sluitend rnaken der be- grooting en het een eisch van goed beleid is, dat deze verhooging zoo gering mogelijk wordt gehouden, meenen wij dat geen grootere bedragen voor tariefsherziening kunnen worden beschikbaar gesteld, omdat daar meer- dere belastingverhooging door noodig zou worden. De Commissie voor de Bedrijven heeft zich met dit standpunt geheel kunnen vereenigen. De grootst mo- gelijke meerderheid dier Commissie kon zich met de door ons beoogde verlaging van het vastrechttarief voor muntgas volkomen vereenigen. Eén der leden verklaarde zich om principieele redenen tegen dit voorstel.

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 7