21 4 Maart 1937. CAPITULANTENVERORDENING. De Raad der gemeente Heemstede: Gelet op artikel 179, lid 2, der gemeentewet, het capitulantenreglement 1935, staatsblad no. 685 en het capitulantenbesluit 1936, staatsblad no. 542; BESLUIT vast te stellen de volgende Verordening tot aanwijzing van de ambten en betrekkingen in den dienst der gemeente Heemstede, welke met uitsluiting van andere gegadigden slechts kunnen wor- den vervuld door militairen of gewezen mili- tairen, die ingevolge een wettelijke regeling aanspraak hebben op benoeming van amb- tenaar in dienst van een der lichamen, ge- noemd in de artikelen 3 en 4 der pensioen- wet 1922 (Staatsblad no. 204). Artikel 1. Als ambten en betrekkingen, in den dienst der ge- meente, welke, overeenkomstig het gestelde in artikel 1, onder b, en in artikel 2 van het capitulantenregle- ment 1935 bestemd zijn om door capitulanten te wor- den vervuld, worden aangewezen de functiën, vermeld op den bij deze verordening behoorenden staat. Art. 2. 1. Het achter elke functie in bedoelden staat ver- melde cijfer duidt aan, uit welke der in bijlage A van het capitulantenbesluit 1936, Staatsblad no. 542, ge- noemde candidatenlijsten, behoorende tot rubriek C, capitulanten tot de desbetreffende functie kunnen wor- den benoemd, terwijl de toevoeging ,,(aachter eenige functie beteekent, dat voor benoeming daarin in aanmerking komen ingeschrevenen op de candidaten- lijst, bedoeld in artikel 9, tweede lid, van het besluit, voor zoover zij de voor die functie vereischte vakbe- kwaamheid of bijzondere kennis bezitten.

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 19