21 4 Maart 1937- 2. Indien meer dan een candidatenlijst achter een tunctie is genoemd, bepaalt het tot benoeming bevoegd gezag, den capitulantenraad gehoord, bij elke vacature de onderlinge volgorde van de lijsten, waaruit deze vacature zal worden vervuld. Art. 3. Een op den bij deze verordening behoorenden staat vermelde functie wordt geacht niet te zijn bestemd om door een capitulant te worden vervuld, indien door be- noeming van een niet-capitulant een vacature ontstaat, welke voor vervulling door een capitulant is aangewe- zen. Art. 4. Een op den bij deze verordening behoorenden staat vermelde functie wordt eveneens geacht niet te zijn be- stemd om door een capitulant te worden vervuld, indien tei vervulling van eene vacature in die functie naar het oordeel van Burgemeeste ren Wethouders, of voor zoo- ver het agenten van politie betreft van den Burgemees- ter, in overeenstemming met het gevoelen van den capi- tulantenraad: a. redelijkerwijs in aanmerking dient te komen een ambtenaar in vasten dienst der gemeente, werk- zaam bij denzelfden, hetzij bij een anderen tak van dienst; b. geen capitulant kan worden aangewezen, die voldoet aan bij een algemeen verbindend voor- schrift gestelde eischen of aan andere redelijke eischen, die voor benoeming in die functie door het tot benoeming bevoegd gezag zijn of wor- den gesteld; c. in aanmerking dient te worden gebracht hetzij een daarvoor geschikt geacht ambtenaar der ge- meente op wachtgeld dan wel een tijdelijk in die functie aangesteld ambtenaar, hetzij een vöör het in werking treden dezer verordening in zooda- nige functie op arbeidsovereenkomst naar bur- gerlijk recht werkzaam gesteld persoon; d. omstandigheden aanwezig zijn, welke het wen-

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 20