22 4 Maart 1937. de gemeente een vergoeding van 1 van het bedrag der buitengewone aflossing verschuldigd. 5. Alle belastingen, waarmede de betaling van rente en/of aflossing mochten worden getroffen, komen ten laste van de gemeehte, 6. De betaling van hoofdsom en rente zal geschieden vrij en kosteloos, zonder korting of schuldvergelijking ten hoofdkantore van de geldgeefster of op de door haar hier te lande aan te wijzen betalingsplaats. Wanneer binnen acht dagen na den vervaldag het bedrag der rente en/of aflossing niet is voldaan, vermeerdert de op dien dag niet betaalde som met een bedrag van een half procent voor iedere maand, dat de rente en/of de af- lossing te laat is/zijn betaald, (een gedeelte van een maand wordt hierbij voor een heele gerekend) alles onverminderd de verdere rechten der geldgeefster. Qeen kwijting kan worden gevorderd voor en aleer de verschuldigde bedragen van rente en aflossing in het bezit van de geldgeefster zullen zijn of op de door haar aan te wijzen betalingsplaats zijn gestort. 7. De geheele hoofdsom, of het restant daarvan, met de rente tot en met den dag der voldoening, een bedrag gelijk aan drie maanden rente, alsmede de kosten, zullen van rechtswege en zonder eenige voorafgaande formali- teit onmiddellijk opeischbaar zijn a. bij gebreke van stipte betaling van aflossingen en/of renten op de vervaldagen b. bij niet-nakoming van of bij handeling in strijd met eenig ander beding of eenige verplichting door de gemeente bij deze of eenige andere overeenkomst jegens rle geldgeefster tot heden of daarna aangegaan c. bij uitspraak van failiissement of bij het verleenen van surséance van betaling ten opzichte van de ee- meente. 8. De gemeente zal bij niet-nakoming van eenige op haar rustende verplichting in gebreke zijn door het enkel verloop van den bepaalden termijn, indien een termijn is overeengekomen en anders door het bloote feit van het nalaten of de overtreding van hetgeen is voorgeschreven. 9. De gemeente zal verplicht zijn om jaariijks op den 31sten December of per zoodanige andere tijdstippen als de geldgeefster verlangen zal, zoodanige saldobiljetten

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 26