42 1 April 1937. SCHOOLVOEDING. AAN DEN RAAD. Bij uw besluit van 29 Januari j.i., n°. 12, werd een crediet verleend groot f 300.voor het nemen van een proef, tot aan de Paaschvacantie, met het gratis verstrekken van melk aan daarvoor in aanmerking ko- mende leerlingen van de openbare lagere school aan den Voorweg. Deze verstrekking werd aangevangen op 8 Februari j.l. en voortgezet tot en met 24 Maart d.a.v. In totaal werden in deze periode van 6V2 week 5885 fleschjes van V4 Liter melk, waarvan 3678 gratis en 2207 tegen vergoeding der kosten verstrekt. Aan 65 kinderen werd de melk gratis verstrekt, terwijl 45 kinderen tegen vergoeding der kosten melk gebruikten. Voor aankoop der melk werd besteed rond f 147. Van de Zuivelcentrale en van de ouders van kinderen, die tegen vergoeding der kosten melk ontvangen, wordt terug ontvangen rond f 72zoodat ten laste van de gemeente blijft een bedrag van rond f 75. Het Hoofd der school is van meening, dat de ver- strekking van melk tijdens de schooltijden gunstige gevolgen oplevert en dat voortzetting daarvan aanbe- veling verdient. Over het resultaat van deze proef, welke laat is begonnen en derhalve loopt over een periode van nog slechts 6'/2 week, kan uiteraard weinig met zekerheid worden gezegd. Wij zijn derhalve van meening, dat de proef dient te worden voortgezet tot de Pinkster- vacantie, dus nog gedurende 6 weken. Na afloop daarvan kan worden onderzocht, of er aanleiding bestaat om na de zomermaanden, welke zich voor voortzetting der schoolvoeding minder goed leenen, weer met melkverstrekking, ook op andere scholen, te Jjeginnen. Onder mededeeling dat het in Januari j.l. beschik- baar gestelde bedrag van f 300.— voldoende zal zijn voor voortzetting der proefneming, noodigen wij U uit ons te machtigen op den bestaanden voet voort te

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 23