43 1 April 1937. doelde opgaven één of meer lijsten der aanslagen vol- gens de schoolgeldregeling op. Art. 3. De Controleur zendt de lijsten van den aanslagen ter invordering aan den Gemeente-ontvanger, met ver- melding van de termijnen van betaling. Art. 4. De Gemeente-ontvanger reikt zoo spoedig mo- gelijk aan elken schoolgeldplichtige een gedag- teekend aanslagbiljet uit, waarin tevens de termijnen van betaling zijn aangegeven. Het schoolgeld is dadelijk invorderbaar wanneer de aangeslagene in staat van faillissement is verklaard of op zijn roerende of onroerende goederen executoriaal beslag is gelegd. Van de gedane betalingen wordt, zoo mogelijk, op het aanslagbiljet kwijting gegeven. Art. 5. Ingeval een leerling door ziekte verhinderd is de school te bezoeken wordt ontheffing van het ver- schuldigde schoolgeld verleend over het tijdvak der ziekte, mits dit niet korter is dan twee maanden. Ontheffing van schoolgeld wordt eveneens ver- leend bij het tusschentijdsch verlaten der school over het nog resteerend gedeelte van het schoolgeldjaar, met dien verstande dat, wanneer het verlaten der school samenvalt met de groote vacantie, het schoolgeld ver- schuldigd blijft tot het einde van den cursus. Ontheffing van schoolgeld wordt bovendien ver- leend in het geval, bedoeld in artikel 12 der heffings- verordening tot het bedrag, waarmede het aanvankelijk vastgestelde schoolgeld moet worden verminderd. Voor de toepassing van de leden 1 en 2 van dit artikel worden gedeelten van een maand buiten be- schouwing gelaten. Ontheffing voor het geval, bedoeld in lid 1 moet

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 36