47 29 April 1937. Art. 5. Mocht de som per leerling, bedoeld in art. 1, door Heemstede aan Haarlem te betalen in eenig jaar dalen beneden 400.—, dan zal het retributiegeld, met hand- having overigens van het tarief, nooit meer bedragen dan die som. Eventueel te hoog berekend retributiegeld wordt in dit geval binnen een maand nadat dit bij het Gemeente- bestuur van Heemstede bekend is geworden, verminderd, of indien dit reeds is voldaan, het te veei betaalde ter- stond terugbetaald. Wanneer meer dan één kind van dezelfde ouders hetzij dezelfde school, hetzij verschillende inrichtingen voor Middelbaar of Voorbereidend Hooger Onderwijs tege- lijkertijd bezoeken, zal een aftrek voor elk der leerlingen worden toegestaan a. bij een hoofdsom van 164.of lager van 20 b. bij een hoofdsom van meer dan /164.tot en met /410.een aftrek van 10%. Art. 6. Het retributiegeld is, ten aanzien van leerlingen, die tusschentijds worden toegelaten of tusschentijds de school verlaten, of die in den loop van het belastingjaar zijn overleden, verschuldigd over zooveel maanden als zij de school hebben bezocht, gedeelten van een maand voor een volle maand gerekend. Voor minderjarige leerlingen wier ouders en voor ouderlooze minderiarige leerlingen en voor meerder- jarige leerlingen, clie zelf zich tusschentijds in de ge- meente Heemstede vestigen of haar tusschentijds ver- laten, is het retributiegeld verschuldigd over zooveel maanden als zij in de gemeente woonplaats hebben, ge- deelten van een maand als een volle maand gerekend. Wanneer leerlingen bij den aanvang van of tijdens de zomervacantie of na het afleggen van het eindexamen de school verlaten, is de retributie tot het einde van het belastingjaar verschuldigd. Art. 7. Wanneer blijkt, dat de aanslag ten onrechte niet, of te laag is opgelegd, kan het te weinig geheven retributie-

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 20