75 29 Juli 1937. 4. De gemeente zal uitsluitend op den aflossings- verschijndag extra mogen aflossen. Zij zal van haar voornemen daartoe ten minste drie maanden te voren aan den geldgever schriftelijk kennis geven. Aflossing overeenkomstig deze alinea zal vöör 1942 geschieden tegen den koers van 101 5. De betaling der rente zal halfjaarlijks plaats hebben op den len Juni en den len December naar den voormelden rentevoet. 6. Indien de gemeente het aan aflossing of rente verschuldigde niet op tijd en overeenkomstig de in de overeenkomst aan te geven wijze zal hebben vol- daan, zal zij aan geldgever betalen, als boete, een som, gelijk aan 5V2 per jaar van het achterstallige bedrag over den tijd der nalatigheid. 7. Het onafgeloste gedeelte van het bedrag der leening is, met de rente en de kosten, onmiddellijk opeischbaar a. Bij niet-nakoming van een of meer der in de te maken overeenkomst vermelde bepalingen of aan- gegane verbintenissen b. bij door geldneemster gedaan verzoek tot het bekomen van surséance van betaling; c. Bij faillietverklaring van geldneemster. Geldneemster zal in gebreke zijn door het enkele feit van het voorvallen van de vermelde gevallen van onmiddellijke opeischbaarheid alsof zij bij bevel of andere soortgelijke akte ware in gebreke gesteld. 8. De geldleening zal worden aangegaan op een- voudige schuldbekentenis. Alle kosten van sluiten en tenuitvoerlegging der overeenkomst van geldleening nu en later, alsmede alle belastingen, welke van de gewone aflossing of van de rente der leening mochten worden geheven, komen ten laste van de gemeente. 9. Ter verzekering van de geregelde betaling der verschenen renten en verplichte aflossingen worden de daartoe vereischte sommen jaarlijks op de begroo- ting van de gemeente in uitgaaf gebracht en bestreden uit de gewone inkomsten der gemeente.

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 14