79 29 Juli 1937. ONDERWIJZEND PERSONEEL. AAN DEN RAAD. Dezer dagen hebben wij van de hoofden der open- bare scholen een opgave ontvangen van de vermoede- lijke klassebezetting bij den aanvang van den nieuwen cursus, wanneer alle leerlingen worden toegelaten, waarvoor plaatsing is verzocht. Ten opzichte van een tweetal klassen der Bronsteeschool 1. o. levert de in- williging van alle aanvragen moeilijkheden op. Voor een dezer klassen hebben wij deze kunnen oplossen, door enkele leerlingen, waarvoor toelating werd ver- zocht, te verwijzen naar de Dreefschool. Met de 5e klas der Bronsteeschool zijn die moeilijkheden niet zoo gemakkelijk te ondervangen. Deze klas zal bij in- williging van alle aanvragen 55 leerlingen tellen, een getal dat niet in één lokaal te plaatsen is en wat ook te groot is om degenen, die niet geplaatst kunnen worden, naar de Dreefschool te kunnen verwijzen. De 5e klas van deze school zal bij den aanvang van den nieuwen cursus vermoedelijk 45 leerlingen tellen. To- taal zijn er voor beide 5e klassen dus 100 leerlingen. Dit getal toont aan, dat splitsing van deze klassen zal moeten plaats hebben, zoodat aan een der beide scholen een parallelklas gevormd wordt. Met het oog op het totaal aantal leerlingen komt de Dreefschool hiervoor in aanmerking. Het is uit den aard der zaak nog niet te voorzien of deze toestand zich een ander jaar zal bestendigen. In verband daarmede zal een tijdelijke maatregel getroffen moeten worden, waarbij met de financieele belangen van de gemeente ernstig rekening gehouden moet worden. Zou voor de vor- ming van een parallelklas het personeel met een tij- delijke leerkracht uitgebreid worden, dan zou dat medebrengen dat een viertal bijzondere scholen aan- spraak zouden gaan maken op vergoeding van een boventallige leerkracht door de gemeente, welke thans daarop geen aanspraak hebben. De totale lasten voor de gemeente kunnen dan, voor een jaar berekend, globaal wel geschat worden op rond f 7000.— f 8000.(Over 1936 werd voor 3 boventallige on-

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 27