102 28 October 1937. AVONDCURSUSSEN VOOR SCHOOLVRIJE JEUGD. AAN DEN RAAD. Gedurende het v/interseizoen 1936-1937 zijn in de gemeente Haarlem avondcursussen gehouden voor niet-meer-leerplichtige, schoolvrije jeugd uit die ge- meente. Deze cursussen hadden betrekking op cos- tuumknippen, lezen en taal, schriftverbetering, steno- grafie, boekhouden en handelskennis voor meisjes en handenarbeid, lezen en taal, schriftverbetering, steno- grafie, boekhouden en handelskennis, radiotechniek en machine schrijven voor jongens. De leeftijd der deel- nemers aan deze cursussen varieerde van 14 tot 21 jaar, terwijl iedere deelnemer een keuze kon doen uit de te volgen cursussen. Deze werden gesplitst in al- gemeene groepen en in katholieke groepen. Voor vor- ming van afzonderlijke Prot. Christelijke groepen was de aanmelding blijkbaar te gering. Behoudens gelegenheid voor het verleenen van vrij- stelling, werd van de deelnemers een cursusgeld van f 1.per te volgen cursus gevraagd. Uit het door de betrokken Commissie uitgebrachte rapport, hetweik voor U ter inzage ligt, blijkt, dat de proef als zeer geslaagd kan worden genoemd. De Commissie heeft ons nu medegedeeld, dat zij gaarne aan daarvoor in aanmerking komende inwoners van onze gemeente gelegenheid wil geven eveneens aan de te houden cursussen deel te nemen. Zij vraagt daarvoor een kieine bijdrage in de te maken kosten en wel f 1.per deelnemer per cursus. Uit den aard der zaak weten wij niet of deelname van eenigszins beteekenende mate te verwachten is. Dat de mogelijkheid voor deelname wordt geboden, achten wij op zichzelf echter verheugend en het komt ons dan ook voor, dat' er alle aanleiding aanwezig is van die gelegenheid gebruik te maken. Wij stellen U daarom voor, ons daartoe in de ge- legenheid te stellen, door hiervoor een bedrag be-

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 15