103 28 October 1937. MELKVERSTREKKING OP SCHOLEN. AAN DEN RAAD. In raadsbesluit n°. 42 van 23 Maart 1937 werd U medegedeeld, dat na afloop van den tijd, gedurende welken een proef werd genomen met de verstrekking van melk tijdens de schooltijden aan leerlingen der Openbare School aan den Voorweg, zou worden on- derzocht of er aanleiding bestaat om na de zomer- maanden, ook op andere scholen, weer met meikver- strekking te beginnen. Uit het ingesteld onderzoek is gebleken dat zoowel de schoolarts, als het Hoofd der school van oordeel zijn, dat de proef als geslaagd kan worden beschouwd en dat het alleszins aanbeveling verdient weer aan te vangen met de verstrekking van melk. De Besturen der bijzondere scholen werden in de gelegenheid gesteld hun standpunt omtrent deze ma- terie uiteen te zetten en uit de ontvangen antwoorden blijkt, dat zoowel de Besturen der R. K. Scholen, als het Bestuur der Bijz. Prot. Scholen gaarne bereid zijn mede te werken om melkverstrekking ook op hun scholen mogelijk te maken. Omtrent de wijze waarop een en ander zou kunnen geschieden bestaat bij deze Besturen uiteraard nog geen duidelijk beeld. Daarover zal echter, zoodra mo- gelijk, overleg worden gepleegd. Het is onze bedoeling over te gaan tot de samen- stelling van een Schoolmelkcomité, dat zich belast met de regeling van de melkverstrekking. Tot het voeren van besprekingen en het treffen van maatrege- len zouden wij reeds zijn overgegaan, ware het niet, dat ons ter oore was gekomen, dat dezer dagen een belangrijke wijziging is te wachten van de voorwaar- den, waaronder door het Centraal Schoolmelkcomité te 's Gravenhage medewerking wordt verleend, voor de melkverstrekking op scholen. Dit feit heeft ons aanleiding gegeven met het voeren van besprekingen te wachten, teneinde deze aange- legenheid geheel te kunnen regelen naar de binnen enkele dagen vast te stellen nieuwe voorwaarden. Wij hebben echter gemeend inmiddels te moeten

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 17