28 October 1937. TRANSFORMATOR-STATION HEERENWEG. AAN DEN RAAD. Blijkens een door ons van den Directeur der Bedrijven ontvangen rapport, zijn bij hem klachten ingekomen over spanningsverlies in het laagspannings- kabelnet in den Heerenweg. Het geconstateerde span- ningsverlies komt ongeveer overeen met het verlies, dat volgens de berekening van het kabelnet zou kun- nen optreden en is het gevolg van den grooten afstand tot het volgende transformatorstation, dat gelegen is op den hoek van Koediefslaan en Bleekersvaartweg. Omschakeling van dit gedeelte van den Heerenweg op het transformatorstation van de Brockway-garage, heeft wel eenige verbetering opgeleverd, doch kan toch niet afdoende worden geacht. Een afdoende ver- betering kan alleen worden verkregen door den bouw van een nieuw transformatorstation, waardoor dit deel van het net rechtstreeks kan worden gevoed. Volgens een door den Directeur gemaakte bereke- ning is de meest gunstige plaats voor dit station gelegen tusschen de St. Jozefschool en het R. K. Ver- eenigingsgebouw, dus tegenover de Oude Posthuisstraat. De uitbreiding van deze straat en de aanleg van den Burgemeester van Lennepweg. maken deze aange- legenheid meer urgent. Het bedoelde terrein is eigendom van het R. K. Kerkbestuur van den H. Bavo, alhier. Wij hebben met het Kerkbestuur overleg gepleegd. Dit is echter niet bereid tot verkoop van den benoodigden grond, doch wel tot het ten gebruike afstaan van het benoodigde terreintje, voor den duur van 10 jaren, tegen eene vergoeding van f 25.— per jaar. Het Bestuur is niet genegen reeds thans dezen termijn te verlengen. Wanneer bijzondere omstandigheden dit niet beletten zal echter na afloop van genoemden termijn wel ver- lenging mogelijk zijn. In verband daarmede en mede op grond van het feit, dat dit voor het doel de meest gunstige plaats is voor den bouw van een nieuw transformatorstation, meenen wij, dat van de geboden gelegenheid gebruik gemaakt behoort te worden. Enkele voorwaarden, welke bij de huur in acht

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 25