107 28 October 1937. VERNIEUWING COKESTRANSPORT-, BREEK- EN SORTEERINRICHTING. AAN DEN RAAD. De cokesbreek- en sorteerinrichting, die in 1913 is aangeschaft, is thans geheel versleten. Ook het hierbij behoorende transportmiddel, bestaande uit de cokes- transportwagen en Brouwersche goot met sleepketting, dateerende uit 1922, vertoont een zoodanige slijtage, dat algeheele vernieuwing van deze inrichting nood- zakelijk is. Een en ander is geheel afgeschreven. Sinds geruimen tijd is het cokestransport-vraagstuk een onderwerp van studie geweest. Toen in 1922 bij de reorganisatie ven het stokerijbedrijf dit vraagstuk aan de orde kwam, viel de keuze. op de Brouwersche goot met sleepketting, omdat dit transportmiddel zich goed aanpaste aan den toenmaligen toestand. De uit- breiding, die het fabrieksterrein sindsdien in noorde- lijke richting heeft ondergaan, maakt nu een betere oplossing mogelijk. De Brouwersche goot met sleep- ketting is thans een verouderd transportmiddel en wordt bij moderne gasfabrieken niet meer toegepast wegens de daaraan verbonden bezwaren. Het is daarom niet meer gewenscht om, nu de inrichting geheel ver- sleten is, over te gaan tot eenvoudige vernieuwing, temeer omdat de hieraan verbonden cokesbreek- en sorteerinrichting thans ook geheel opgebruikt is en eveneens noodzakelijk moet worden vernieuwd. Als resultaat van een uitgebreide studie en op grond van de in het bedrijf opgedane ervaringen is thans door den Directeur der Bedrijven een cokestransport- middel ontworpen, waarbij gebruik wordt gemaakt van een opklapbaren cokesbak. Deze wordt met een lorrie onder den oven gereden. Nadat de kamerlading hierin gestort en gebluscht is, wordt de bak door middel van een loopkraan opgeheschen en gereden boven den bunker. Vervolgens wordt deze bak automatisch opgeklapt, waardoor de inhoud in den bunker stort. Om de mogelijkheid van onjuiste bediening geheel uit te schakelen, is deze inrichting ontworpen met semi-automatische bediening door middel van druk- knoppen. In aansluiting hieraan is een cokesbreek- en sorteer-

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 29