107 28 October 1937. inrichting geprojecteerd, welke met de loopbaan van de loopkraan tot één geheel is verbonden, zoodat de loopkraan slechts over zeer korten afstand behoeft te rijden. De inrichting zal worden opgesteld naast de nieuwe bluschschoorsteen. Tijdens den bouw kan de oude inrichting dan nog in bedrijf blijven, hetgeen uiteraard noodzakelijk is om het bedrijf gaande te houden. De nieuwe cokesbreker zal worden voorzien van mangaanstalen breekwalsen, die een langeren le- vensduur hebben dan de thans gebezigde walsen. De breker zal op eenvoudige wijze binnen ruime grenzen verstelbaar zijn, zoodat de cokes gebroken kan wor- den op die maten, waaraan de grootste behoefte be- staat. Een inrichting wordt aangebracht, die de cokes automatisch aan den breker toevoert, waardoor de arbeid van den cokeswerker aanzienlijk zal worden verlicht. De zeefinrichting zal worden uitgevoerd naar moderne beginselen met gering energieverbruik, terwijl de aan slijtage onderhevige deelen tot een minimum zijn beperkt. Het cokesbries zal tot op 10 m.M. wor- den uitgezeefd Er zal dan nog een tusschenproduct worden verkregen in den vorm van kleine parelcokes 10 X 16. Thans komt deze parelcokes in het bries terecht en kan hieruit alleen ten koste van veel ar- beidsloon met de liand worden uitgezeefd. Het is ge- bleken, dat deze kleine parelcokes thans een goed verkoopbaar product is. Het moet als een belangrijk voordeel worden beschouwd, dat dit product bij de nieuwe inrichting zonder eenige extrakosten kan wor- den verkregen. De kosten van bovengenoemde installatie, geheel compleet opgesteld, inclusief montage, rechten, om- zetbelasting, fundeering enz., worden geraamd op f 29000.—. Onder mededeeling dat de Commissie voor de Be- drijven zich hiermede kan vereenigen, stellen wij U voor, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit ons het benoodigde crediet te verleenen. Heemstede, 22 October 1937. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 30