123 28 December 1937. le WIJZIGING VERORDENING BEHEER GEMEENTEBEDRIJVEN. AAN DEN RAAD. De verordening op het beheer van de bedrijven der gemeente bevat in de artikelen 22 en volgende ver- schillende bepalingen inzake het financieel beheer van het grondbedrijf. Meerdere van die bepalingen behooren thans voor het eerst in de praktijk te worden uitge- voerd. In die bepalingen is vastgelegd, dat na elk tijd- vak van vijf jaren de waarde van de bij het grondbedrijf in beheer zijnde eigendommen moet worden geschat. Artikel 34 bepaait, dat de boekwaardecijfers tengevolge van bedoelde periodieke schatting geen veranderingen ondergaan, doch dat een voordeelig of nadeelig schat- tingsverschil op een afzonderlijke rekening moet worden geadministreerd. Ten aanzien van de financieele uitkomst der perio- dieke schatting wordt het bedrijf, niettegenstaande de in art. 27 der verordening bedoelde splitsing, als één geheel beschouwd. Is de schattingswaarde minder dan de boekwaarde, dan moet het verschil door de gemeente uit hare gewone middelen aan het bedrijf worden uit- gekeerd in de eerstvolgende 5 jaren, telkens voor 1/5 gedeelte, voor zoover bedoeld verschil overtreft de bij vroegere periodieke schattingen geconstateerde meer- waarde, of niet kan worden bestreden uit de bij verkoop gevormde reserve of uit de reserve bedoeld in artikel 35. Deze laatste reserve zou ontstaan, v/anneer de huren en pachten hooger zouden zijn dan de rente. Dit komt practisch nooit voor, zoodat het beter is in de verorde- ning niet meer over een zoodanige reserve te spreken. Artikel 35 kan daardoor vervallen. Als een gevolg daar- van behooren in art. 30, lid 3, enkele woorden te ver- vallen en zal art. 31 eenige wijziging behoeven. De in artikel 30 der verordening bedoelde winst bij verkoop kan als normale reserve worden beschouwd. De hiervoor bedoelde reserve, gevormd uit schat- tingsverschillen, is echter fictief, omdat men niet weet wat de werkelijke verkoopwaarde is; de werkelijke winst blijkt eerst als de verkoop heeft plaats gehad. Wordt bij dit bedrijf een werkelijk in de practijk zichtbaar - verlies geleden en neemt men dit van een

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 15