123 28 December 1937. fictieve reserve af, dan kan dit niet als een voorzichtig financieel beheer worden beschouwd. Daarom is het beter bij taxatieverschil eerst de normale reserve aan te spreken en pas daarna de taxatiereserve. De nadere bestudeering van de verordening heeft doen blijken, dat door letterlijke toepassing een ondui- delijk beeld van den staat van het grondbedrijf zou worden verkregen. Het gevolg van het bestaande systeem is, dat toch rente op bepaalde terreinen moet worden bijgeschreven, terwijl bekend is, dat dit feitelijk niet meer kan, waardoor zoo'n complex aanmerkelijk hooger op de balans komt dan de werkelijke waar- de. Wij achten het niet juist daarmede door te gaan en vinden het bij nadere overweging beter, om ieder ter- rein, waarvoor de geschatte waarde meer bedraagt dan de balanswaarde, in de boeken te handhaven op de balanswaarde en het meerdere te boeken op de taxatie- reserve. Is de schatting lager, dan behoort het verschil in de eerste plaats te worden afgeboekt van de normale reserve, daarna van de taxatiereserve, terwijl, wanneer het nadeelig verschil dan nog niet opgeheven is, het overblijvende verschil door de gemeente vergoed zal behooren te worden. In het laatste geval behoort geen rente meer te worden bijgeschreven, doch zal het ex- ploitatie-tekort door de gemeente behooren te worden vergoed. Door deze wijze van handelen wordt geen geflatteerd beeld van het grondbedrijf verkregen. Met de Commissie voor het grondbedrijf, waarin deze aangelegenheid uit- voerig is behandeld, zijn wij van oordeel dat dit laatste ook behoort te worden voorkomen en dat daarom enkele wijzigingen in meergenoemde verordening behooren te worden aangebracht. Wij hebben deze wijzigingen, welke dus de volle instemming hebben van genoemde commissie, opgeno- men in het hierbij gevoegde ontwerp-besluit, hetwelk wij U ter vaststelling aanbieden. Heemstede, 8 December 1937. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 16