123 28 December 1937. de in artikel 27 bedoelde splitsing als één geheel be- schouwd, met inachtneming evenwel van de volgende bepalingen: 2. Als de schatting, bedoeld in artikel 32, van een onderdeel, bedoeld in artikel 27, hooger is dan de boek- waarde ervan, ondergaat de boekwaarde geen verande- ring, doch wordt het voordeel/g verschil geboekt op een afzonderlijke rekening (Taxatie-reserve). 3. Is die schatting lager dan de boekwaarde, dan wordt het nadeelig verschil afgeboekt als volgt: Allereerst van een eventueel bestaande reserve, ge- noemd in artikel 30; mocht die niet toereikend zijn, dan van de reserve, bedoeld in het tweede lid van dit artikel. Is het nadeelig verschil dan nog niet opgeheven, dan wordt het overblijvende schattingsverschil door de ge- meente uit hare gewone middelen aan het bedrijf uit- gekeerd en wel in de eerstvolgende dienstjaren, telken jare voor ten minste een vijfde gedeelte. 4. In het geval, bedoeld in de laatste zinsnede van de vorige alinea, heeft geen verdere bijschrijving van rente plaats en wordt het exploitatietekort door de ge- meente uit hare gewone middelen vergoed. IV. Artikel 35 vervalt. V. Artt. 36 tot en met 38 worden genummerd artt. 35 tot en met 37. VI. In het artikel nieuw genummerd 36 komt te vervallen „en 35". VII. De aldus gewijzigde verordening vindt toepas- sing ten opzichte van de periodieke schatting, welke in 1937 heeft plaats gehad. Gedaan ter openbare raadsvergadering van den 28sten December 1937. De Secretaris De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 18