124 28 December 1937. AANVRAGE VAN GELDEN VOOR BOSCH EN HOVENSCHOOL. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien de aanvrage, d.d. 27 November 1937, aange- vuld d.d. 6 December 1937, van het bestuur der Ver- eeniging Bijzondere Protestantsche School te Heem- stede, om beschikbaarstelling van gelden krachtens artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920, ten behoeve van: a. de uitbreiding en betegeling van de rijwielstalling der Bosch- en Hovenschool aan de Adriaan Pauwlaan tot een bedrag van /485, b. de aanschaffing van 2 schrijfmachines ten be- hoeve van het onderwijs in typen aan leerlingen der Bosch en Hovenschool U.L.O., tot een bedrag van ten hoogste 300,—; Overwegende, dat de onder a bedoelde aanvrage wordt gedaan omdat het aantal per rijwiel de school bezoekende leerlingen toeneemt; zoodat die rijwielen bezwaarlijk langer in de bestaande rijwielbergplaats kunnen worden ondergebracht, terwijl het bestuur tevens een behoorlijke bevloering en toegangsweg wil aanbrengen door de betegeling uit te breiden; Overwegende, dat het onder b bedoelde verzoek wordt gedaan omdat het aantal reeds aanwezige schrijf- machines niet voldoende is om iederen daarvoor in aan- merking komenden leerling der hoogste klasse geduren- de den voorgenomen tijd les in machineschrijven te kunnen laten geven; Overwegende, dat de aanvrage aan de gestelde ver- eischten voldoet en met inwilliging daarvan de normale eischen, aan het geven van onderwijs te stellen, niet worden overschreden; Gelet op de bepalingen der Lager Onderwijswet 1920 en op de uitvoeringsvoorschriften daarvan; Gedaan ter openbare raadsvergadering van den 28sten December 1937. BESLUIT: de aanvrage in te willigen. De Secret»ri De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 19