4 25 Januari 1938. de gemeente-begrooting voor 1938. Ten einde aan de hier bedoelde verplichting te kunnen voldoen, bieden wij U hierbij een ontwerp-besluit ter vaststelling aan, waarbij de bedragen worden vastgesteld welke per leerling voor de openbare scholen in 1938 beschikbaar worden gesteld. Heemstede, 5 Januari 1938. Burgeineester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS. De Raad der gemeente Heemstede Overwegende, dat volgens artikel 55bis der lager- onderwijswet 1920 jaarlijks tegelijk met het vaststellen van de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente moet worden bepaald het bedrag, dat per leerling voor de openbare Iagere scholen onderschei- denlijk voor gewoon en voor uilgebreid lager onder- wijs in het jaar, waarvoor de begrooting geldt, wordt beschikbaar gesteld ter bestrijding van de kosten, bedoeld in artikel 55, onder e tot en met h en o, der lager onderwijswet 1920, alsmede die van instand- houding, met dien verstande, dat deze, voor zooveel betreft de kosten voor het aanschaffen van schoolboe- ken, leermiddelen en schoolbehoeften, bedoeld in arti- kel 55, onder alleen in aanmerking komen, indien deze aanschaffing strekt tot vervanging van leer- en hulpmiddelen, die tengevolge van langdurig gebruik niet meer gebruikt kunnen worden of tot aanvulling van den voorraad van schoolbehoeften in verband met de vermindering door verbruik; Overwegende, dat de begrooting der gemeente voor het jaar 1938, zooals die in zijn vergadering van heden werd vastgesteld, de volgende bedragen aanwijst voor de hieronder vermelde uitgaven

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 14