5 25 Januari 1938. 4. De gemeente is bevoegd te allen tijde tot ver- vroegde geheele of versterkte aflossing over te gaan, mits één maand van te voren schriftelijk aan de Coöpe- ratieve Zuivelbank daarvan is kennis gegeven. 5. Indien de gemeente van hare bevoegdheid sub 4 gebruik maakt vöör 1 April 1943, zal door haar aan de Coöperatieve Zuivelbank een boete verschuldigd zijn van 1 over het bedrag, dat zij aflost boven het bepaalde sub 3. 6. De gemeente verbindt zich om over het onaf- geloste nominale bedrag der leening aan de Coöpera- tieve Zuivelbank eene rente te voldoen, berekend tegen 3V8°/o, vervallende in halfjaarlijksche termijnen, telkens op 1 April en 1 October, voor het eerst op 1 October 1938 over het alsdan verschenen tijdvak, te rekenen van den datum van opneming der gelden. 7. Alle betalingen van rente en/of aflossing zullen zonder kosten voor de Coöperatieve Zuivelbank wor- den gedaan te haren kantore of te zoodaniger plaatse als door de Coöperatieve Zuivelbank tijdig zal worden opgegeven, terwijl geen kwijting zal kunnen worden gevorderd voor en aleer de verschuldigde bedragen in het bezit van de Coöperatieve Zuivelbank zijn. 8. Indien eenige termijn van rente en/of aflossing niet op den verschijndag als bovenomschreven mocht zijn betaald, vermeerderd het niet-betaalde bedrag met een boete van '/2% per maand een ingetreden maand als een volle gerekend en wordt al het verschuldigde terstond en ineens opvorderbaar. De Qemeente zal in gebreke zijn door het enkel verloop van den bepaalden termijn, zonder ingebrekestelling de Coöperatieve Zuivelbank blijft daarentegen geheel vrij, indien eenige voor rente en/of aflossing verschul- digde som niet op den daarvoor bepaalden tijd mocht worden betaald, onverwijld alle zoodanige maatregelen te nemen tot behoud van hare rechten of tot verhaal van hare vordering, als de wet te harer beschikking stelt en haar noodig of nuttig zullen voorkomen. 9. Op verzoek van de Coöperatieve Zuivelbank zal de gemeente jaarlijks vöör of op 15 Januari een door deze bank te verschaffen saldobiljet, vermeldende het op ultimo December daaraan voorafgaande aan

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 18