9 25 Januari 1938. NATRIUMVERLICHTING LANGS ZANDVOORTSCHELAAN EN LEIDSCHEVAARTWEG. AAN DEN RAAD. De verlichting van de Zandvoortscheiaan beantwoordt niet meer aan de eischen, welke in den tegenwoordi- gen tijd aan de verlichting van een zoo belangrijken verkeersweg, als de Zandvoortschelaan is, rnogen wor- den gesteld. Wij hebben daarom doen nagaan op welke wijze daarin verbetering zou kunnen worden gebracht. Na overleg met de Commissie voor de Bedrijven zijn wij tot de slotsom gekomen dat het aanbrengen van natriumverlichting de aangewezen wijze van ver- lichting van dezen verkeersweg moet worden geacht, gezien de zeer gunstige ervaring, welke met deze verlichting op den drukken Heerenweg in de afgeloo- pen jaren is opgedaan. Voorts achten wij het gewenscht, en ook de Com- missie voor de Bedrijven deelt deze meening, dat, ter verkrijging van eene goede aansluiting met de ver- lichting van de Leidschevaart in de gemeente Haarlem, het gedeelte Leidschevaartweg tusschen de grens van Haarlem en de Zandvoortschebrug, eveneens van natriumverlichting wordt voorzien. De kosten van aanleg van natriumverlichting voor de Zandvoortschelaan worden geraamd op rond f 5750. terwijl jaarlijks voor deze verbeterde verlichting meer noodig zal zijn een bedrag van rond f 575. Het aanbrengen van natriumverlichting langs het bovengenoemd gedeelte van den Leidschevaartweg, zal kosten rond f 2300. terwijl de meerdere jaar- lijksche kosten van deze betere verlichting worden geraamd op rond f 590, Wij merken hierbij op, dat de werkzaamheden voor deze verlichting, zoo mogelijk, zullen worden uitgevoerd gelijktijdig met de verbree- ding van den Leidschevaartweg, waaromtrent U bin- nenkort een voordracht zal bereiken. Onder mededeeling, dat de Commissie voor de Bedrijven zich met een en ander volkomen kan ver- eenigen, stellen wij U voor tot bovenvermelde verbe-

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 29