64 22 September 1938. heid, dat de niet-bevordering plaats had vöördat deze retributie-regeling voor hen van toepassing was voor meerderjarige leerlingen en voor leerlingen die, na het verkrijgen van een eind-diploma van een inrichting voor Middelbaar of voorbereidend Hooger Onderwijs, nog de lessen aan een der in art. 1 ge- noemde scholen wenschen te volgen wordt, in af- wijking van het hierboven vermelde tarief, een retri- butiegeld geheven gelijk aan tweemaal het tarief, ver- meld in de artikelen 3 en 4, met dien verstande dat geen hooger retributiegeld dan f 400.zal worden geheven. Met niet bevorderen wordt gelijk gesteld het voor de tweede maal doorloopen van de hoogste kiasse. In bijzondere gevallen, als bij ziekte en dergelijke, ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders, kan op verzoek van de belanghebbenden de bereke- ning van het retributiegeid voor de leerlingen, die meer dan eenmaal niet werden bevorderd, op de ge- wone wijze geschieden. Artikel 10 vervalt en na artikel 9 worden de na- volgende artikelen ingevoegd Art. 10. Voor de toepassing van de artikelen 297, 299 en 300 der Gemeentewet wordt bepaald dat de Contro- leur der Gemeente-financiën of diens plaatsvervanger in de plaats zal treden van den Raad, van Burge- meester en Wethouders en van den Burgemeester. Art. 11 De invordering van het retributiegeld geschiedt door den gemeente-ontvanger. Art. 12. Onmiddellijk na ontvangst van de opgaven van het gemeentebestuur van Haarlem van de leerlingen uit de gemeente Heemstede, voor zoover die onder de in deze verordening bedoelde overeenkomst zijn begre- pen, worden door den Controleur der Gemeente- financiën kohieren voor het retributiegeld opgemaakt, bevattende de namen der leerlingen en die van de belastingschuldigen, den naam der school waarop de

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 22