59 22 September 1938. OVERPLAATSING ONDERWIJZEND PERSONEEL. AAN DEN RAAD. Evenals de kinderen van de Bronsteeschool l.o. zijn ook de leerkrachten met den nieuwen cursus overge- gaan naar de Crayenesterschool. Tengevolge van de benoeming van een nieuw hoofd, is aan deze school een leerkracht meer verbonden dan het aantal klassen bedraagt. Daartegenover staat dat, op grond van de niet bestendiging van de functie van kweekeling met akte, aan de Dreefschool behoefte bestaat aan een leerkracht meer. Het ligt voor de hand dat hierin voorzien wordt door overplaatsing van een leerkracht van de Crayenesterschool naar de Dreefschool, tot welke overplaatsing U, na overleg met den Inspecteur van het Lager Onderwijs, bevoegd is. O.i. komt voor die overplaatsing in aanmerking de onderwijzer J. M. Overmeer, die wij inmiddels tijdelijk aan de Dreef- school hebben gedetacheerd. Verder herinneren wij er U aan, dat bij Uw besluit van 1 October 1937, n 89, de uitbreiding van het personeel der Bronsteeschool U.L.O. met één leer- kracht werd goedgevonden, te rekenen met ingang van 2 September 1937, zulks in verband met de noodzakelijke splitsing van de 4e klasse dier school. In deze uitbreiding werd door ons voorzien door tijdelijke detacheering aan de U. L.O. school van den onderwijzer der Dreefschool C. van Baaren. Ook bij den op 1 September j.l. aangevangen nieuwen cursus bleek dat genoemde klasse gesplitst moest blijven en dat de tijdelijke detacheering dus niet beëindigd kon worden. Omdat wij niet verwach- ten dat deze achtste leerkracht aan de U.L.O. school weder zal kunnen worden gemist, zijn wij van mee- ning dat het beter is den tijdelijken maatregel te ver- vangen door een definitieven. Daarvoor is het dan noo- dig dat genoemde onderwijzer C. van Baaren defini- tief door U wordt overgeplaatst naar de U. L. 0. school. De Inspecteur van het Lager Onderwijs gaat met deze overplaatsingen accoord, zoodat wij U voorstel- len daartoe te besluiten. 4

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 37