72 22 September 1938. CONTROLEERENL) GEMEENTE-ARTS. AAN DEN RAAD. Bij raadsbesluit van 29 October 1936, n°. 82, is de heer J. J. van Luin met ingang van 1 Januari 1937 voor den tijd van 2 jaren op arbeidsovereenkomst aangesteld als controleerend gemeente-arts, zoodat deze periode op 31 December a s. afloopt. De heer Van Luin heeft zijn functie tot onze volkomen tevre- denheid vervuld, zoodat er alle aanleiding is om zijne werkzaamheden na genoemden datum te bestendigen. Teneinde het telkens weer aan de orde stellen van de voortzetting dezer functie in de toekomst te voor- komen, stellen wij U voor met ingang van 1 Januari a.s., de indienstneming zonder tijdsbepaling te doen geschieden. Daarbij zou wederkeerig o.i. een opzeg- gingstermijn van drie maanden gesteld kunnen worden. Een ontwerp-besluit, waarbij met het bovenstaande wordt rekening gehouden, bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. De bezoldiging, welke aan de functie van contro- leerend gemeente-arts verbonden is, werd vastgesteld bij raadsbesluit van 16 December 1932, n°. 95, op f 500.per jaar. Het komt ons voor dat daarin ver- andering behoort te worden gebracht. Deze bezoldiging heeft vanaf 1 Januari 1933 gegolden en wij hebben dus gedurende geruimen tijd gelegenheid gehad deze te toetsen aan de werkzaamheden welke aan de functie verbonden zijn. Op grond van de opgedane ervaringen, waarbij gebleken is dat in steeds meerdere mate van de diensten van genoemden arts in het beiang der gemeente gebruik wordt gemaakt, zijn wij van oordeel, dat de verhouding tusschen de bezoldi- ging en de verleende diensten niet meer juist genoemd kan worden. Wij achten het alleszins te verantwoor- den wanneer de bezoldiging op f 1000.per jaar wordt bepaald en stellen U dan ook voor daartoe, ingaande 1 Januari 1939, te besluiten.

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 43