22 September 1938. afgeloste nominale bedrag der geldleening een rente te betalen berekend naar drie en een kwart procent per jaar (3'/4%), vervallende in halfjaarlijksche ter- mijnen, telkens op 1 Mei en 1 November, voor het eerst op 1 Mei 1939 over het alsdan verschenen tijd- vak, te rekenen van den datum van de opneming der gelden. 7. Indien eenige termijn van rente en/of aflossing niet op den verschijndag als boven omschreven mocht zijn betaald, dan wordt al het verschuldigde terstond en ineens opvorderbaar. De gemeente zal ingebreke zijn door het enkel verloop van den bepaalden ter- mijn, zonder ingebrekestellingvan den dag af waarop de gemeente in gebreke is, tot dien van de betaling, zal zij een vergoeding van 6% 's-jaars verschuldigd zijn. De geldgeefster blijft daarenboven geheel vrij, in- dien eenige voor rente en/of aflossing verschuldigde som niet op den daarvoor bepaalden tijd mocht wor- den betaald, onverwijld alle zoodanige maatregelen te nemen tot behoud van hare rechten of tot verhaal van hare vordering, als de wet te harer beschikking stelt en haar noodig of nuttig zullen voorkomen. 8. Alle kosten van sluiten en tenuitvoerleggen van dit besluit nu en later, alsmede alle belastingen waar- mede aflossingen en rente-betalingen van deze leening mochten worden getroffen, zijn voor rekening van de gemeente. 9. De geldleening zal worden aangegaan op on- derhandsche overeenkomst. Voor het sluiten der geld- leening zal van het opgenomen bedrag voor eens een provisie kunnen worden uitgekeerd. 10. De geldleening wordt overigens aangegaan op de voorwaarden, vermeld in de bij dit besluit behoo- rende concept-overeenkomst, waarmede de Raad be- kend is en welke door hem worden beschouwd als daarin te zijn opgenomen. Qedaan ter openbare raadsvergadering van den 22 September 1938. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 6