22 September 1938. geving van dit voornemen verplicht de gemeente om daaraan uitvoering te geven. Zij is onherroepelijk tenzij partijen nader anders overeenkomen. Aflossing over- eenkomstig deze alinea zal vöör 1943 geschieden tegen een koers van 101 procent. 5. De betaling der rente zal halfjaarlijks plaats hebben op den len Juni en den len December naar den voormelden rentevoet. 6. Indien de gemeente het aan aflossing of rente verschuldigde niet op tijd en overeenkomstig de in de overeenkomst aan te geven wijze zal hebben vol- daan, zal zij aan geldgever betaien, als boete, een som, geiijk aan 5V2% per jaar van het achterstailige bedrag over den tijd der nalatigheid. 7. Het onafgeloste gedeelte van het bedrag der ieening is, met de rente en de kosten, onmiddellijk opeischbaar a. bij niet-nakoming van een of nreer der in de te maken overeenkomst vermelde bepalingen of aan- gegane verbintenissen b. bij door geldneemster gedaan verzoek tot het bekomen van surséance van betaling; c. bij faillietverklaring van geldneemster. De gemeente zal in gebreke zijn door het enkele feit van het voorvailen van de vermelde gevallen van onmiddeilijke opeischbaarheid alsof zij 'bij bevel of andere soortgelijke akte ware in gebreke gesteld. 8. De geldleening zal worden aangegaan op een- voudige schuldbekentenis. Alle kosten van sluiten en tenuitvoerlegging der overeenkomst van geldleening nu en later, alsmede alle belastingen, welke van de gewone aflossing of van de rente der leening mochten worden geheven, komen ten laste van de gemeente. Gedaan ter openbare raadsvergadering van den 22 September 1938. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 8