86 27 October 1938. STRAATVERLICHTING. AAN DEN RAAD. Door U werd om praeadvies in onze handen gesteld een adres van de Buurtvereeniging „Cruquius", waarin verzocht wordt om eenige verlichting te doen aan- brengen langs het thans nog onverlichte gedeelte van den Cruquiusweg. Dit verzoek is door ons nader overwogen. Als re- sultaat daarvan deelen wij U mede, dat wij voor doortrekking van de natriumverlichting tot aan de grens der gemeente, hetgeen eene uitgave van f 3000. zou vergen, momenteel geen voldoende gronden aan- wezig achten. Wel is er naar onze meening op de in het adres aangevoerde en ook op andere gronden voldoende aanleiding, om hier een eenvoudige elec- trische verlichting aan te brengen, hetgeen kan ge- schieden door plaatsing van 7 lantaarns, op een on- derlingen afstand van 70 Meter. Het verdient aanbe- veling daarbij een zoodanige kabel te gebruiken, dat deze ook benut kan worden bij eventueele uitbreiding van de natrium-verlichting in de toekomst. De uit een en ander voortvloeiende aanlegkosten worden door den Directeur der Bedrijven geraamd op f 1000.en de kosten van stroom- en lampenverbruik op f 180.per jaar. Uit een ingesteld onderzoek is ons gebleken, dat van provinciewege geen bijdragen voor de verlichting der wegen worden verleend. Verder heeft de Heemsteedsche Winkeliers-combi- natie „Het Centrum" gevraagd om verbetering van de verlichting langs de Raadhuisstraat en den Binnenweg. De Directeur rapporteerde ons, dat deze verlichting inderdaad niet in elk opzicht bevredigend genoemd kan worden. In deze straten behoort de onderlinge afstand tusschen de lantaarns niet grooter dan 30 M. te zijn. Bijplaatsing van 16 lantaarns en verplaatsing van een groot aantal bestaande lantaarns is dan noodig. Uit bedoeld rapport blijkt voorts, dat een nieuw type gaslantaarn is uitgekomen, dat als een belangrijke verbetering op het gebied der gas-straatverlichting moet worden beschouwd. Proefnemingen hebben aan- getoond, dat deze nieuwe lantaarns, bij een gelijk

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 17