86 27 October 1938. gasverbruik 25% meer licht uitstralen dan de oude. Bovendien kan de lichtverdeeling door toepassing van een speciale ballon op zeer gunstige wijze worden beïnvloed. Bij deze nieuwe lantaarns past niet meer het oude inodel lantaarnpaal. Ter wille van de gelijk- matigheid der verlichting is het niet gewenscht alleen voor de bij te plaatsen lantaarns van het nieuwe mo- del gebruik te maken. Ook voor een behoorlijk aspect is dat minder gewenscht. Beter is het dan voor beide genoemde straten uitsluitend van het nieuwe model gebruik te maken. De daardoor vrij komende oude lantaarns kunnen gebruikt worden in die straten of wegen, waar uitbreiding van het oude systeem zonder bezwaar kan plaats hebben, of daar waar om andere redenen een oude bestaande lantaarn vervangen moet worden. De oude lantaarns behouden aldus hare waarde. Wanneer deze gesteld wordt op f 50.— per stuk en rekening gehouden wordt met een kostprijs van f 85.voor de nieuwe lantaarns, dan is daarvoor noodig in totaai rond f 2400.—, te verhoogen met de daaruit voortvloeiende arbeidsloonen. Wegens onder- houd en gasverbruik zullen de kosten stijgen met ongeveer f 400.per jaar. Wij pleegden overleg met de Commissie voor de Bedrijven, waarbij bieek dat deze zich zoowel met een eenvoudige verlichting van den Cruquiusweg als met de voorgestelde verbetering van de verlichting van de Raadhuisstraat en den Binnenweg kan veree- nigen. Wij stellen U daarom voor ten behoeve van een en ander het benoodigde crediet te verleenen, door vast- stelling van het bijgevoegde ontwerp-besluit. Heemstede, 19 October 1938. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 18