79 27 October 1938. REKENING-COURANT-OVEREENKOMST. AAN DEN RAAD. Sedert 24 December 1931 heeft de gemeente eene rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten, gevestigd te 's-Gravenhage. Deze overeenkomst is sedert hare totstandkoming een paar keer gewijzigd. De Directie der Bank heeft ons kort geleden mede- gedeeld, dat het haar niet mogelijk is de geldende voorwaarden der overeenkomst te handhaven. De debet- en credit-rente houden volgens de be- staande overeenkomst verband met het promesse- disconto der Nederlandsche Bank. De Directie heeft geen bezwaar voor de debet-rente dit verband te handhaven, waardoor een waarborg wordt behouden tegen het te hoog opvoerender rente. De bestaande marge tusschen dat promesse-disconto en het maximum der debet-rente kan echter verlaagd worden van 2 tot l'/4%, omdat in de praktijk reeds langen tijd niet hooger dan U/4% werd gegaan. Voor de credit-rente wenscht de Bank den band met het promesse-disconto te verbreken, zulksmethet oog op de moeilijkheid om de aan de Bank toevertrouwde gelden min of meer rentegevend te beleggen en ook, omdat het promesse-disconto, veel meer dan vroeger, los staat van de verhoudingen op de geld- en ka- pitaalmarkt. De Bank wenscht voor de credit-rente niet meer aan een minimum gebonden te zijn, doch heeft wel te kennen gegeven altijd te zullen zorgen voor ver- goeding eener rente, die, de omstandigheden in aan- merking genomen, billijk is te achten. Daartegenover wordt niet gehandhaafd de kort geleden in de over- eenkomst opgenomen bepaling, dat in bepaalde ge- vallen geen rente wordt vergoed voor het gedeelte van het credit-saldo, dat 10% van de gewone ont- vangsten te boven gaat. Van 1 Januari 1939 af wordt dan weer rente vergoed van het geheele credit-saldo. De Bank zal van elke verandering der rente in het vervolg tenminste één maand vöör de verandering in werking treedt, daarvan mededeeling doen.

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 1